ایام محرم 1398
1389/04/12 11:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جواد آرین‌منش:

خردجمعی، هوشمندی دورنگری و عدالت و انصاف باید بر جریان اصول‌گرا حاکمیت داشته‌باشد

**نماینده مردم مشهد در خانه ملت تصریح کرد: در موارد اختلاف‌نظر تنها باید رهنمودهای مقام معظم رهبری را فصل الخطاب قرار داد.

جواد آرین‌منش در ارزیابی از سخنان مقام معظم رهبری در خصوص حفظ وحدت و یکپارچگی در جامعه و پرهیز از اختلاف و شکاف به ایسنا گفت: در شرایطی که تهدیدات گوناگونی از سوی دشمنان انقلاب اسلامی در داخل و خارج کشور وجود دارد و استکبار جهانی همه توان سیاسی خود را حتی با به خدمت‌گرفتن و سواستفاده از نهادهای بین‌المللی، نظیر شورای امنیت سازمان ملل به کار می‌برد تا علیه انقلاب اسلامی اقداماتی را انجام دهد و کشورهایی نظیر روسیه و چین را که در گذشته با استفاده از حق وتوی خود گاهی جلوی زیادی‌خواهی‌های آمریکا را می‌گرفتند، در مسائل اخیر نظیر صدور قطعنامه با تطمیع و یا تهدید با خود همراه می‌کند و دهها شبکه‌ی فارسی‌زبان به شیوه‌های مرموزانه ارکان انقلاب اسلامی را هدف قرار داده‌اند، طبیعی است که ما بیش از هر زمانی نیازمند وحدت و یکپارچگی و انسجام داریم.

وی موفقیت انقلاب اسلامی را در وحدت مردم و تبعیت‌پذیری از ولایت و رهبری و ایمان به انقلاب، نظام و آرمان‌های شهدا دانست و افزود: بنابراین بایستی بیش از گذشته همه در جهت ایجاد وحدت تلاش کنند.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی‌بر حرکت در چارچوب و اصول گفت: جریان اصولگرا در کشور از مجموعه‌ گسترده‌ای از نیروهای وفادار به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی و ولایت مطلقه مقام معظم رهبری تشکیل شده است که البته در درون جریان اصولگرا سلیقه‌ها مختلف و گوناگونی وجود دارد که امر طبیعی هم است.

وی ابراز سلیقه‌ها و دیدگاه‌ها و نقطه نظرات گوناگون و پایبندی به اصول را از سوی اصولگرایان مورد توجه قرار داد و گفت: در فضای سالم و به دور از تخریب این مسایل امر مفیدی است یعنی در زمره نقد منصفانه تلقی می‌شود و جامعه را به پیش خواهد برد و موجب تقویت جریان اصولگرا می‌شود، اما اگر این اختلاف دیدگاه‌ها و سلایق تبدیل به تخریب بخشی از جریان اصولگرا نسبت به بخش دیگر آن شد نتیجه‌ آن تضعیف یک بخش و تقویت بخش دیگر نیست.

آرین‌منش تصریح کرد: حوادثی که در روزهای اخیر در کشور مطرح شد از قبیل طرح موضوع عفاف و حجاب که بخشی از جریان اصولگرا معتقد به اجرای دقیق آن است و بخش دیگری از این جریان مخالف با برخورد با هنجارشکنان بوده، قابل بحث است. لذا، حوادث اخیر نظیر مساله‌ی عفاف و حجاب واختلاف دیدگاه‌هایی که در این راستا به وجود آمد و چگونگی موضوع ساماندهی مسائل دانشگاه‌ آزاد و طرحی که در مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد باز نمونه‌ی دیگری از دوگانگی در برخورد یک موضوع واحد در شورای عالی انقلاب فرهنگی و در مجلس بود. در حالی که بدنه و هم اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و ترکیب قالب مجلس شورای اسلامی و در مجموع ترکیب کلی آ‌ن‌ها را اصولگرا می‌دانیم.

این نماینده مجلس این مسایل را نمونه‌هایی از بروز اختلاف سلیقه در درون خانواده و جریان اصول‌گرا برشمرد و گفت: علت این حوادث را ضعیف شدن و یا سست شدن تفاهم و تعامل درونی در میان سلیقه‌های جریان اصول‌گرا، افراطی‌گر‌ی‌ها و حاصل آ‌ن تقابل بخشی از جریان اصول‌گرا در مقابل بخشی دیگر می‌دانیم که این ‌آفت بزرگی است که باعث فروپاشی جریان اصول‌گرا از درون و خوشحالی رقبای سیاسی و عوامل فتنه - صورت تداوم- خواهد شد.

آرین‌منش ادامه داد: در ماجرای مصوبه‌ی مجلس در رابطه با دانشگاه آزاد افراد و گروه‌هایی که در مقابل مجلس اجتماع کردند و علیه مجلس شعارهای تند و افراطی سر دادند بخشی از اعضای خانواده‌ی اصول‌گرا در برابر بخش دیگر بودند که این حرکت هرگز به نفع مصالح اصول‌گرایی در کشور نیست.

وی خاطرنشان کرد: در این گونه مسائل طبیعتا بایستی یک خرد جمعی، هوشمندی دورنگری و عدالت و انصاف بر جریان اصول‌گرا حاکمیت داشته باشد تا منافع و مصالح نظام و انقلاب اسلامی و اصول‌گرایی تامین شود و ما در این گونه موارد فقط و فقط رهنمودهای رهبری را بایستی فصل‌الخطاب قرار دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet