ایام محرم 1398
1389/04/12 09:05:00
سرویس فرهنگی

آغاز به کار همایش میراث مشترک مکتوب ایران و افغانستان

**همایش یک روزه‌ میراث مشترک مکتوب ایران و افغانستان صبح امروز با حضور رییس مجلس شورای اسلامی آغزا به کار کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، همایش یک روزه‌ میراث مشترک مکتوب ایران و افغانستان صبح روز شنبه 12 تیر ماه با حضور علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، "میرویس یاسینی" نایب رییس اول مجلس افغانستان "محمدجعفریان" رییس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس و "سیدمحمد حسینی" تالار مدرس مجموع بهارستان آغاز به کار کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی، نایب رییس اول مجلس افغانستان، رییس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم سخنرانی می کنند.

در این همایش همچنین، سه نشست تخصصی "تحقیقات و مطالعات تاریخی اجتماعی افغانستان امروز"، "فرهنگ و میراث مکتوب" و "ابزارهای فرهنگی افغانستان در دنیای جدید" برگزار می‌شود.

در این نشست‌های تخصصی، معاون وزیر اطلاعات و فرهنگ افغانستان، رییس آکادمی علوم افغانستان، رییس آرشیو ملی افغانستان، مدیر معارف رادیو تلویزیون افغانستان، رییس کتابخانه و آرشیو مجلس افغانستان و هم‌چنین محققان و پژوهشگرانی از ایران و افغانستان سخنرانی کنند.

همایش یک روزه‌ میراث مشترک مکتوب ایران و افغانستان بعد از ظهر امروز با ارایه گزارش نهایی و قرائت بیان نامه نشست مقدماتی به کار خود پایان خواهد داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet