ایام محرم 1398
1389/04/12 12:45:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسین ابراهیمی:

حمایت غیرمتعهدها از بیانیه تهران نشان‌دهنده نارضایتی آنان از شورای امنیت است

**نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: حمایت غیر متعهدها از بیانیه تهران که به امضای ترکیه و برزیل نیز رسیده است، نشان‌دهنده نارضایتی آنان از شرایط کنونی شورای امنیت است.

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی نماینده مردم بجنورد و نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که با فارس گفت‌وگو می‌کرد، با اشاره به بخشی از صحبت‌های رئیس‌جمهور در جمع خبرنگاران که بحث مذاکره با کشورهای دیگری غیر از 1+5 در خصوص موضوع هسته‌ای و نحوه تأمین سوخت رآکتور تهران را مطرح کرد، اظهار داشت: ساختار شورای امنیت و سازمان ملل باید تغییر کند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه اگر ساختار شورای امنیت تغییر نکند، همواره همین مشکلات را خواهیم داشت، عنوان کرد: کشورهای 1+5 حق وتو و حق انجام هر کاری را دارند در عین اینکه این کشورها معمولاً گزینشی عمل می‌کنند.

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی مجلس بر همین اساس یادآور شد: با توجه به اینکه بیانیه تهران مورد حمایت غیر متعهدها قرار گرفت و به امضای ترکیه و برزیل هم رسید، این به معنای آن است که کشورهای عضو غیر متعهدها و همچنین ترکیه و برزیل از شرایط کنونی شورای امنیت رضایت ندارند لذا باید همه توان خودمان را برای تغییر وضعیت این شورا به کار بندیم و از ملت‌ها نیز کمک بخواهیم.

حجت‌الاسلام ابراهیمی در عین حال توضیح داد: در حال حاضر شورای امنیت به نمایندگی از کشورهایی عمل می‌کند که این کشورها خودشان مجرم هستند، مانند آمریکا که از سلاح هسته‌ای علیه دیگر کشورها استفاده کرده اما جمهوری اسلامی ایران را به استفاده از سلاح هسته‌ای متهم می‌کند.

به گفته وی کشورهای عضو غیر متعهدها، مستقل، عدالت‌خواه و آزادی‌خواه جهان باید در صدد تغییر ساختار شورای امنیت برآیند چرا که کشورهای اسلامی با توجه به داشتن 1.5 میلیارد جمعیت، هیچ نماینده‌ای در شورای امنیت ندارند تا از حقوق خود دفاع کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet