هدر موبایل
1389/04/12 12:47:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم کهکیلویه:

باید در مسائل اساسی نظام وحدت و همدلی خود را حفظ کنیم

**نماینده مردم کهکیلویه در مجلس تصریح کرد: سخنان و فرمایشات مقام معظم رهبری را در همه‌ی مسائل و موارد فصل‌الخطاب می‌دانیم.

حجت‌الاسلام سیدعلی محمد بزرگواری در ارزیابی از سخنان مقام معظم رهبری در خصوص حفظ وحدت و یکپارچگی به ایسنا، گفت: نظام و مملکت ما در حال حاضر در موقعیتی قرار گرفته که بهترین راهکار برای حفظ امنیت و آرامش و گذر نظام از موضع فعلی وحدت و همدلی است.

وی افزود: مقام معظم رهبری با آن درایت و اشرافی که بر همه‌ی مسائل نظام دارند به موقع مردم و مسوولین را متوجه مسائل اساسی می‌کنند، لذا در این برهه از زمان بهترین راهبرد نظام برای گذر از این مشکلاتی که دشمنان خارجی به وجود آوردند، پزهیز از اختلاف و ایجاد و حفظ همدلی و وحدت است و همان گونه که در مسائل گذشته با تبعیت از امام و چه بعد از ایشان و در این دوران 20 ساله با تبعیت از مقام معظم رهبری، توانستیم نظام را در دنیا سربلند و پیروز نشان دهیم در این مر حله نیز باید گوش به فرمان مقام معظم رهبری باشیم و وحدت و همدلی را حفظ کرده - چه در گفته‌ها و چه در نوشته‌ها- و باید بحث‌های اختلاف انگیز را کنار بگذاریم.

بزرگواری در ارزیابی از این سخن مقام معظم رهبری که هنر انقلاب را از بین بردن تمام دیوارهای کاذب بین ملت‌ها دانسته و عنوان کرده‌اند؛ عده‌ای قصد دارند این دیوارکشی‌های نادرست و ناحق را دوباره ایجاد کنند، گفت: اختلافاتی که به وجود می‌آید و صف‌بندی‌هایی که ایجاد می‌شود و گروه‌گرایی‌هایی که برخی به آن دامن می‌زنند، همه‌ی اینها صفوف ملت را از هم جدا می‌کند و مقام معظم رهبری به منزله‌ی بند تسبیح است که باید تمام افراد جامعه و تمام گرایش‌ها و سلیقه‌های جامعه‌ها را به هم وصل کنند تا با وحدت و یکدلی و یکرنگی بتوانیم در مورد مسائلی که اتفاق می‌افتد و در برابر مسائلی که دشمنان ایجاد می‌کنند، مقابله کنیم.

به نظر وی، صف بندی‌های که به عنوان چپ و راست و اصلاح‌طلب و اصول‌گرا مطرح می‌شود و نوع گرایش‌ها و اختلاف سلیقه‌هایی که وجود دارد، نباید به مرزی برسد که بین آ‌حاد ملت‌ و تمام جریان‌های خودی نظام اختلاف شکننده‌ای به وجود آید. منظور این است که باید در مسائل اساسی نظام وحدت و همدلی خود را حفظ کنیم.

عضو هیات رییسه کمیسون کشاورزی مجلس به شاخص‌هایی مانند استکبارستیزی و مقابله در برابر کفر و نفاق و مرز‌بندی بین دشمنان به عنوان اصول اصلی عنوان شده از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی دارای شاخص‌هایی است که باید آن شاخص‌ها را رعایت کرده و به آنها اصول پایبند باشیم و نباید از آ‌ن اصول تجاوز کرد. مثلا اگر اصل رهبری امام نبود شاید انقلاب به پیروزی نمی‌رسید و یا اصل ایمان مردم اگر وجود نداشت، این انقلاب و دستاوردهای انقلاب که برخاسته از ایمان مردم است، به پیروزی نمی‌رسید؛ چرا که آنها به ملیت و ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند و هم به مسلمان بودن و دین‌شان.

نماینده کهکیلویه ادامه داد: لذا این ارزش‌هایی که همه از آن دم می‌زنند همه برخاسته از ملیت ایرانی و اسلامی ماست.

وی گفت: یکی از شاخصه‌های مهم جمهوری اسلامی و رهبری نظام هم استکبارستیزی بوده که از روز اولی که انقلاب به وجود آمد و در شعارهای انقلاب وجود دارد، همین مساله وجود داشته است که سردمدار استکبار در حال حاضر و نمودار آن برای ما آمریکاست. ولی ما با هر نوع استکبار در ستیز بوده و هستیم و باید اینها را حفظ کنیم.

این نماینده مجلس اظهار کرد: شاخصه‌ها‌ی رهبری، ایمان وباور مردم و شاخص مبارزه با ظلم و استکبارستیزی برای قالب مردم ما شاخص‌هایی هستند که اگر به ‌آنها توجه داشته باشیم اختلاف جزیی نمی‌تواند صفوف ما رااز هم جدا کند.

بزرگواری در ارزیابی از این مساله که مقام معظم رهبری عنوان کرده است که با یک کلمه و نوشته نابجا به افراد یا فردی که مستحق نیستند، نباید ظلم کرد،گفت: معمولا در جامعه چالش‌هایی به وجود می‌آید و بعضا در مجلس و دولت و جریان سیاسی نیز، افرادی به آنها دامن می‌زنند و برخی مسائل کوچک را بزرگ می‌کنند.مثلا نسبت به فردی که اشتباهی کرده، وی را در حد مخالف نظام مطرح می‌کنند که نباید این گونه باشد.

وی ادامه داد: به نظر مقام معظم رهبری نباید گفته‌ها و نوشته‌ها به گونه‌ای باشد که به یکدیگر ظلم کنیم. اگر کسی اشتباهی انجام داد و در اظهار نظرهایی، سلیقه‌ی خود را بیان کرد، نباید او را به عنوان ضد نظام معرفی کنیم که متاسفانه در برخی موارد این مسائل وجود دارد.

وی در پایان گفت: آن چیزی که از نظرات مقام معظم رهبری برداشت می‌شود این است که وقتی افرادی در دایره نظام، سلیقه خود را بیان می‌کنند و یا اظهار نظرهایی دارند، نباید آنها را از خود تردکنیم یا آنها را به عنوان مخالف نظام قلمداد نماییم و به این وسیله به شکاف‌ها و اختلاف‌ها دامن بزنیم. این که بیاییم افرادی را مورد اتهام قرار دهیم این بدترین نوع ظلم است. هم از این جهت که شخصیت‌ و آبروی افراد را زیر سوا ل برده‌ایم و هم آنها را از دایره نظام خارج می‌کنیم. لذا باید با سعه‌ صدر اگر انتقادی داریم سازنده مطرح کنیم، نه این که دست به انتقادشکننده بزنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet