خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/04/12 12:52:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون صنایع و معادن:

گره‌های کور صنعت و تولید را در برنامه پنجم باز می‌کنیم

**رییس مجمع نمایندگان گیلان گفت: درحال حاضر شهرک‌های صنعتی از امکانات خوبی از قبیل آب، برق، روشنایی و آسفالت برخوردارند، لذا درتلاشیم تا گره‌های کور صنعت و تولید را در برنامه پنجم باز کنیم.

بهمن محمدیاری در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: برای حل مشکلات فعلی و تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی برآنیم تا در سفر سوم ریاست جمهوری به گیلان، 25 میلیارد تومان به استان اختصاص پیدا کند.

وی افزود: در حال حاضر 200 طرح صنعتی در استان در دست اقدام داریم که برآورد می‌شود 2 هزار میلیارد تومان برای تشکیل و احداث این طرح‌های صنعتی هزینه نیاز است.

محمدیاری با اشاره به این‌که کمبود نقدینگی و زمین از عمده مشکلات صنعت گیلان است، خاطرنشان کرد: در برنامه پنجم شدیدا پیگیر هستیم تا برای حل مشکلات واحدهای صنعتی اقدامات اجرایی و عملیاتی صورت گیرد ضمن آن‌که حل مشکلات واحدهای فعال را بیشتر پیگیر هستیم.

وی در ادامه گفت: اخذ جرایم بانک‌ها، تولیدکنندگان را با مشکل مواجه می‌کند، بنابراین در لایحه برنامه پنجم مطرح کردیم دریافت هرگونه وجه بابت جرایم باید با تصویب مجلس شورای اسلامی باشد تا دریافت جرایم قانونی باشد.

محمدیاری در خصوص معادن استان گیلان نیز خاطرنشان کرد: تاکنون 74 معدن گیلان، پروانه استخراج دارد و تعدادی دیگر در حال اخذ پروانه است که به طور کل، 4 میلیون تن استخراج مواد معدنی در گیلان انجام می‌شود که با حمایت جدی که در کشور در کمیسیون صنایع پرداخته می‌شود، حمایت بیشتری نیز از معادن استان صورت خواهد گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet