هدر موبایل
1389/04/12 13:51:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
هشدار مصباحی‌مقدم به منتقدان‌ومخالفان لاریجانی:

مراقب باشید ناخواسته ابزار دست بیگانگان نشوید

**حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامرضا مصباحی‌مقدم در بیان ارزیابی خود از تشدید انتقادات و برخی ابرازمخالفت‌ها نسبت به رییس مجلس اظهارداشت: ازهمین‌جا به برادرانی که این حرکت‌ها را انجام می‌دهند هشدار می‌دهم که توجه کنید مبادا غفلت موجب شود به طور ناخواسته ابزار دست بیگانگان شوید و مسائل تسویه حساب‌های گروهی، ‌جناحی و خطی موجب شود که نیروهای شایسته انقلاب اسلامی را مخدوش کنید و آنها را حذف یا حداقل برای مدیریت و مسوولیت آنها چالش ایجاد کنید.

نماینده مردم تهران در مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: یکی از نگرانی‌ها درشرایط حاضر این است که بعضی‌ از نیروهای علاقمند به انقلاب اسلامی به جای توجه به مسائل مهم‌تر مسائل کوچک‌تر را مورد اهتمام قرار دهند و از وظیفه‌ای که اقتضا می‌کند در آن همواره اهم و مهم رعایت شود غفلت کنند.

مصباحی‌مقدم تاکید کرد: مسلما اختلاف سلیقه در مسائل سیاسی داخلی در چارچوب جریان انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران وجود دارد. همین اختلاف‌نظرها موجب می‌شود تفاوت‌ دیدگاههایی بین رییس مجلس و رییس‌ جمهور یا بعضی از نمایندگان و یا بعضی از اعضای دولت پدید آید، حتی در درون جریانات مختلف اصولگرا نیز اختلاف‌نظر وجود دارد، اما یکی از چیزهایی که حتما لازم است رعایت شود سعه صدر و تحمل دیدگاه‌های یکدیگر در چارچوب مبانی اصولگرایی و با محوریت ولایت فقیه و مقام معظم رهبری است.

این عضو جامعه روحانیت مبارز افزود: هرگز نباید اختلاف‌نظرها وسیله‌ای برای تشدید اختلافات و درگیری‌ها شود. اختلاف نظرها نباید منجر به ایجاد شکاف، شقاق، ‌دودستگی‌ها، ‌ایستادن درمقابل یکدیگر و حذف یکدیگر شود.

وی با بیان این‌که شبیه به این مسائل را در عصر امام (ره) نیز داشتیم، گفت: در آن زمان شاهد بودیم که امام (ره) به وحدت دعوت می‌کردند اکنون نیز مقام معظم رهبری جانشین شایسته امام(ره)، ما را به وحدت دعوت می‌کنند.خصوصا آنکه ما در شرایطی قرار داریم که دشمن این نظام برای تحت فشار قراردادن دولت و ملت طمع کرده‌اند و در این راه قطعنامه صادر کرده و تحریم‌ها را تشدید می‌کنند.

مصباحی مقدم تاکید کرد: دشمنان نظام این اقدامات را انجام می‌دهند چون احساس می‌کنند که در داخل شرایط برای اختلاف و شکاف پدید آمده آنها نیز از این امر استفاده می‌کنند و می‌خواهند آن را تشدید کنند.

به گفته وی، همین مسائل داخلی موجب می‌شود که دشمنان جرات پیدا کرده طمع کنند و تصور کنند که موقعیت خوبی برای ایجاد فشار بیشتر بر ملت ایران به وجود ‌آمده است.

وی با بیان این‌که آنها نمی‌توانند از راه جنگ ملت ایران را سرکوب کنند، خاطرنشان کرد: دشمن نمی‌تواند درحال حاضر انقلاب اسلامی را از راه تحمیل جنگ دچار چالش کند، ولی می‌تواند به این اختلافات دامن زده و از این راه ما را به مسائل جزیی مشغول کند.

این عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس با اشاره به حرکت‌هایی که اخیرا در قبال علی لاریجانی شدت گرفته است،گفت: اگر این افراد تامل کنند قطعا خواهند دید که این حرکت‌ها خلاف مصالح ملی، خلاف نیات امام(ره) و مقام معظم رهبری و خلاف رضای حضرت بقیه‌الله الاعظم (عج) است.

به گفته وی، این افراد هرچه براساس وحدت حول محور رهبری کمک کنند مسلما به نفع کشور و ملت و مصالح ملی و هرچه این وحدت را دچار خدشه کنند برخلاف مصالح ملی خواهد بود.

وی این حرکات را برخاسته از انگیزه‌های سیاسی دانست که غافل از رعایت مصالح ملی و وظیفه شرعی و الهی انجام می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet