هدر موبایل
1389/04/12 13:56:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
لاریجانی مطرح کرد:

سه پیام مهم بین‌المجالس اسلامی

**رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اجلاس بین المجالس اسلامی در دمشق واکنش رسمی جهان اسلام به اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی بود و نشان داد که مسئله فلسطین همچنان موضوع نخست جهان اسلام به شمار می رود.

 علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر به دمشق، در خصوص پیام کنفرانس بین المجالس اسلامی بیان داشت: این کنفرانس حامل چند پیام بود اول اینکه مسئله فلسطین مسئله اول مسلمانان است.

وی افزود: پارلمان ها که نمایندگان مردم هستند برآیند فکر امت های اسلامی به شمار می روند و با برگزاری این کنفرانس عنوان کردند مسئله فلسطین دغدغه نخستشان است.

رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه کنفرانس دمشق نشان داد که مسلمانان و پارلمان های اسلامی نسبت به موضوع فلسطین حساس هستند، عنوان کرد: البته اینکه چقدر در عمل بتوان کار انجام داد موضوع دیگری است اما روح جمعی اقدام این پارلمان ها نشان داد مسئله فلسطین، مسئله مهم جهان اسلام است.

وی با بیان اینکه یهودی سازی و توسعه فعالیت شرکت های خانه سازی برای یهودیان، تخریب اماکن اسلامی، آواره کردن فلسطینیان و موضوع کاروان های آزادی خشم جهان اسلام را به دنبال داشته است، بیان داشت: کنفرانس دمشق یک واکنش رسمی از سوی جهان اسلام به این رفتارهای رژیم صهیونیستی بود.

لاریجانی تاکید کرد: تنفر از رژیم صهیونیستی رو به تزاید است و کشورهای اسلامی به این نتیجه رسیده اند که در مقابله با این رژیم به اقدامات عملی برسند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته پارلمانها کار اجرایی ندارند اما می توانند در تصویب مقررات برای دولت ها نقش داشته باشند و پیرامون قطع رابطه دولت ها با رژیم صهیونیستی از وزن خود استفاده کنند و نیز برای راه انداختن کاروان های جدیدی برای کمک رسانی به غزه فعالیت داشته باشند.

وی با اشاره به پیشنهادات جمهوری اسلامی ایران در اجلاس دمشق تاکید کرد: ادامه حرکت کاروان ها به سمت غزه خواست اکثر شرکت کنندگان بود و علاوه بر این چند موضوع به پیشنهاد ایران در بیانیه پایانی گنجانده شد که از آن جمله می توان به پیگیری گزارش گلدستون اشاره کرد که جزء یکی از بندهای بیانیه پایانی است که از مجامع بین المللی پیگیری آن درخواست شده است.

لاریجانی خاطر نشان کرد: موضوع گزارش گلدستون از جاهایی است که رژیم صهیونیستی به خاطر آن در کنج قرار گرفته و نباید این موضوع رها شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: موضوع راه افتادن کاروان های کشتی به سمت غزه از دیگر موضوعات مورد توافق پارلمان ها بود که تصمیم قاطع در این باره گرفته شد.

وی با بیان اینکه حضور روسای پارلمان ها در غزه نیز مورد اشاره شرکت کنندگان در اجلاس دمشق بود، گفت: این اقدام یک حرکت سیاسی است که به مردم غزه از نزدیک گفته می شود که ما حامی شما هستیم.

لاریجانی یادآور شد: تعیین مکانیزم برای تداوم تصمیمات اجلاس دمشق نکته ای کلیدی بود که بر اساس آن هیئتی به ریاست محمود الابرش رئیس پارلمان سوریه مسئول پیگیری بیانیه پایانی اجلاس خواهند بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet