خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/12 15:58:00
سرویس سیاسی
تعدادی از نمایندگان انگلیسی:

تاسیسات هسته‌ای انگلیس مانند ایران باید بازرسی شود

**تعدادی از نمایندگان مجلس عوام انگلیس طرحی را امضا کردند که از سیاست‌های دوگانه دولت این کشور در موضوع بازرسی‌های هسته‌ای در کشورش خودشان و در قبال ایران انتقاد می‌کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از سایت پارلمانی انگلیس، کارولین لوکاس رهبر حزب سبز و از اعضای جدید مجلس عوام و چند تن از نمایندگان وابسته به احزاب مختلف در پارلمان انگلیس درنامه ای اعتراض خود را به سیاست های دوگانه دولت انگلیس درباره بازرسی های هسته ای اعلام کردند.

بر اساس این گزارش، در این نامه از اینکه دولت انگلیس اجازه نمی دهد بازرسی های مستقلی از تاسیسات هسته ای و زرادخانه اتمی این کشور صورت بگیرد و همزمان ایران را به همکاری نکردن کامل با آژانس و بازرسی های آن متهم می کند، انتقاد شده است.

لوکاس گفت: دولت انگلیس باید اقدامات لازم را برای انجام بازرسی از زرادخانه اتمی کشور توسط بازرسان مستقل به نمایندگی از سوی جامعه بین المللی، صورت دهد.

بر همین اساس، الیستر برت معاون وزارت خارجه انگلیس در پاسخ نمایندگان پارلمان این کشور در اظهاراتی تامل برانگیز تایید کرد که این کشور به بازرسان بین المللی اجازه بارزسی و نظارت از زرادخانه هایش را نمی داده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet