خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/12 15:59:00
سرویس سیاسی
ثروتی درباره سوال خود از وزیر کار تصریح کرد:

انحراف 50 درصدی بنگاه‌های زود بازده از اهداف خود

**نماینده بجنورد در مجلس شورای اسلامی دلیل سوال خود از وزیر کار و امور اجتماعی را عملکرد ضعیف بنگاه‌های زود بازده در برخی استان‌ها و بخصوص خراسان شمالی عنوان کرد.

موسی الرضا ثروتی در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در تشریح علل سوال خود از شیخ الاسلام وزیر کار و امور اجتماعی، گفت: عملکرد بنگاه های زوده بازده که از زمان جهرمی (وزیرکار دولت نهم) در کشورشروع شد موجب بوجود آمدن اختلاف نظرهایی میان بانک مرکزی و وزارت کار بر روی میزان انحراف این بنگاه ها از اهداف خود شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با ضعیف توصیف کردن عملکرد بنگاه های زود بازده دربرخی استان ها و بویژه خراسان شمالی، خاطرنشان کرد: از771 میلیارد تومان تسهیلات اعطایی این بنگاه ها تنها 23 درصد حذب شده است که برای توضیح در این خصوص از وزیر کار سوال شده است.

وی همچنین با اعلام انحراف 50 درصدی بنگاه های زوده از اهداف خود، تصریح کرد: آن میزان 23 درصدی هم که جذب شده باید به افراد کارآفرین پرداخت می شده که این کار هم صورت نگرفته است.

 ثروتی عدم پرداخت تسهیلات به افراد طبق لیست ثبت نامی را مشکل دیگر اجرای طرح بنگاه های زوده بازده اعلام کرد و گفت:به نظر می رسد که این طرح در کل کشور و یا در بعضی از مناطق کشور منتج به نتیجه نشده است.

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به نرخ پیش بینی شده در برنامه چهارم توسعه برای اشتغال، تصریح کرد: براساس این برنامه باید برای هر سال یک میلیون شغل ایجاد می شد که ایجاد نشده است.

ثروتی خاطرنشان کرد: برای همین از وزیرکار سوال کرده که چه تمهیداتی برای تحقق اهداف برنامه چهارم برای ایجاد اشتغال اندیشیده است.

وی با اشاره به پاسخ وزیر کار در کمیسیون تخصصی مجلس، خاطرنشان کرد: پاسخی که وزیر در کمیسیون دادند قانع کننده نبوده و برای همین سوال برای طرح به صحن علنی مجلس ارجاع شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet