هدر موبایل
1389/04/12 16:18:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون اقتصادی تاکید کرد:

ایستادگی در مقابل تحریم با خودکفایی

**نماینده مردم گرمسار در مجلس گفت: با امضا قطعنامه جدید و افزایش فشار به ایران با خودکفایی در مواد اولیه، باید این وضعیت را کاهش داد.

 "عبدالرضا ترابی" عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تحریم دنیا اخیرا افزایش یافته است، تاکید کرد: طبیعی است که در چنین زمانی دولت دست به اقداماتی چون تشکیل کمیته ویژه تدبیر تحریم اقتصادی بزند.

وی ادامه داد: در اینگونه کمیته‌ها باید به سوی خودکفایی در مواد اولیه و کالاهای ضروری مردم رفت تا تنش‌زایی شود.

نماینده مردم گرمسار در مجلس با اشاره به اینکه تحریم نوعی جنگ علیه ایران است، تاکید کرد: مانند جنگ باید به فکر دفاع و ایجاد راهکارهایی برای رفع موانع و حل مشکلات کشور باشیم.

ترابی با بیان اینکه بنزین یکی از کالاهایی است که امکان دارد در آینده نزدیک تحریم شود، افزود: بنزین یکی از کالاهای مهم و مصرفی مردم کشور ما است، اگر در آینده این کالا نیز مورد تحریم قرار گیرد مشکلات بسیاری برای ملت پیش خواهد آورد.

وی تاکید کرد: در کمیته ویژه تدبیر تحریم اینگونه پیش بینی‌ها باید صورت و اقدامات سریعی در این خصوص گرفته شود، با توجه به مصرف و تولید روزانه بنزین باید هرچه سریعتر و با کار شبانه روزی بر تعداد پالایشگاه‌های نفت و بنزین بیافزاییم.

عضو کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه گندم نیز از کالاهای مهم مصرفی به شمار می‌رود، تصریح کرد: در مورد گندم نیز باید اقداماتی در خصوص کاشت، داشت و برداشت صورت گیرد؛ در حال حاضر ایران امکان انبار 4 میلیون تن گندم در سیلوها دارد.

وی ادامه داد: این درحالی است که روزانه بیش از 12 تا 13 میلیون تن گندم در کشور مصرف می‌شود و با کمبود بیش از 8 میلیون تن فضا برای انبار گندم روبه رو هستیم.

ترابی با بیان اینکه کمیته ویژه تدبری تحریم باید به این موارد توجه کند، تصریح کرد: در حال حاضر این کالاها تحریم نشده است اما ما باید خود را برای اتفاقاتی که احتما می‌رود بیافتد آماده کنیم.

وی تاکید کرد: با توجه به عمر تحریم‌ها که به سال 1994 برمی‌گردد باید تمام وزراتخانه‌ها کمیته ویژه تدبیر تحریم تشکیل دهند و این کمیته‌ها همیشه و با سرعت در این زمان‌ها فعالیت کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet