ایام محرم 1398
1389/04/12 16:26:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اصل 44 قانون اساسی:

واگذاری‌ها‌ باید شفاف‌تر باشد

**عضو کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای سیاست‌های اصل (۴۴) قانون اساسی گفت: سیاست‌های واگذاری سهام دولتی به بخش خصوصی باید شفاف‌تر صورت گیرد.

"محسن نریمان" نماینده مردم بابل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به واگذاری 18 درصد سهام ایران خوردو به بانک پارسیان، اظهار داشت: بانک پارسیان از سوی کارکنان ایران خودرو 18 درصد سهام را خریداری کرده است و این اقدام در ارتباط با خصوصی سازی  یک گام رو به جلو محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: با این وجود اینگونه واگذاری‌ها در دسته شبه واگذاری‌ها قرار می‌گیرد در حالی که سیاست قانون اصل 44 واگذاری به مردم و خارج شدن از شبه واگذاری‌ها است.

نریمان با بیان اینکه در کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل (44) قانون اساسی در پی اصلاح این موارد هستیم، گفت: با اصلاح قانون واگذاری اجرای قانون اصل(44) قانون اساسی شفاف‌تر خواهد شد.

نماینده مردم بابل افزود: سیاست و هدف این قانون واگذاری مدیریت بنگاه‌های دولتی به مردم است نه اینکه سهام به مردم فروخته شود اما اداره آن برعهده دولت باشد.

وی ادامه داد: برای سهام عدالت نیز چنین اتفاقی افتاد، مدیریت دولت بر این سهام اعمال شد و خصوصی‌سازی صورت نگرفت.

نریمان با اشاره به اینکه در اصلاح قانون واگذاری به دنبال حضور و مشارکت مردم در مدریت بنگاه‌ها هستیم، تاکید کرد: با پیگیری و اصلاح واگذاری به دنبال واگذاری‌های واقعی هستیم؛ در واقع خصوصی‌سازی روح قانون اصل 44 است.

وی در نهایت گفت: در اصل در نظر داریم مدیریت بر عهده ملت قرار گیرد تا از ابتکار و خلاقیت آنها بهره بگیریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet