ایام محرم 1398
1389/04/12 16:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

عربستان سعودی باید پاسخگوی ربوده شدن شهرام امیری باشد

**عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بابیان این که سرویس های اطلاعاتی عربستان سعودی و آمریکا در ربایش شهرام امیری همکاری داشته اند،گفت:عربستان باید پاسخگوی ربوده شدن زائرایرانی در این کشور به وسیله سرویس های اطلاعاتی آمریکا باشد.

اسماعیل کوثری در گفت وگو با ایرنا درمورد دلایل هراس غرب از دانشمندان ایرانی، اظهارداشت: آمریکا به راحتی نمی تواند نبوغ و اندیشه دانشمندان ایرانی را مانند تاسیسات هسته ای ویران کند به همین دلیل دست به ترور و ربایش نخبگان ایرانی می زند.

کوثری با یادآوری این که شهرام امیری محقق ایرانی برای زیارت به عربستان سعودی سفرکرده بود،تصریح کرد: ربوده شدن امیری 2 مسئله را اثبات می کند،ابتدا این که میان سرویس های اطلاعاتی آمریکا و عربستان در ربایش امیری همکاری شدیدی وجود داشته و نکته دیگر این که سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی نمی تواند به تنهایی تصمیم گیرنده باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد،ربوده شدن امیری در عربستان اثبات کرد که سرویس های اطلاعاتی و امنیتی آنها نمی توانند امنیت زائرین را تامین کنند و از سوی دیگر نشان داد که سرویس های اطلاعاتی آمریکا در عربستان مسلط است.

وی اقدامات اوباما را در عرصه سیاست خارجی الگو گرفته از سیاست های بوش دانست و گفت: آمریکا باید در جریان ربوده شدن شهرام امیری پاسخگو باشد و این کشور استکباری که در لیست مجرمین قرار دارد باید در اولین فرصت امیری را به ایران تحویل دهد زیرا این عمل آمریکا یک اقدام تروریستی به تمام معنا است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این که استاد علیمحمدی نیز به وسیله نیروهای سرویس اطلاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی به شهادت رسید،خاطرنشان کرد: استکبار قصد داشت ترور این دانشمند را به گردن نیروهای نظام بیاندازد ولی ملت ایران با بصیرت این توطئه دشمن را خنثی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet