شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/12 18:12:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون امنیت ملی:

ایران راه‌های دور زدن تحریم ها را آموخته‌است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بی نتیجه بودن تحریم ها علیه ایران گفت: دولت ایران امروزه راه های خوبی را برای دور زدن تحریم ها آموخته و از راه برقراری ارتباطات خوب با کشورهای مختلف،توانسته تحریم ها و تهدیدها را به فرصت تبدیل کند.

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با ایرنا،افزود: اگر قرار بود قطعنامه ها و تحریم ها تاثیرگذار باشند، همان قطعنامه اول باید تاثیر خود را می گذاشت و احتیاج به صدور چهار قطعنامه توسط شورای امنیت نبود.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرکت های غربی بیشتر از ایران به رابطه تجاری و مالی با ما احتیاج دارند،اضافه کرد: بعد از اعمال تحریم های جدید، چندین شرکت بزرگ غربی از جمله شرکت توتال به این تحریم ها اعتراض کرده و از ضرر غرب و ورشکستگی این شرکت ها خبر داده اند.

نقوی حسینی با بیان اینکه رییس آژانس بین المللی انرژی اتمی حدود 22 بار در بیانیه های خود بر عدم وجود انحراف در برنامه های هسته ای ایران تاکید کرده بود، گفت: آمریکا تنها به دنبال اهداف سیاسی است و قصد دارد حلقه های فشار و تهدید علیه ایران را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه ایران به تمام تعهدات خود درخصوص فعالیت های هسته ای در چارچوب مقررات آژانس انرژی اتمی و ان پی تی عمل کرده و در مذاکرات گروه وین نیز شرکت کرده است، فعالیت هسته ایران را شفاف و بدون ابهام دانست.

نماینده مردم ورامین لابی های صهیونیستی را به عنوان عوامل پشت پرده صدور قطعنامه ها و فشارهای جدید علیه ایران معرفی کرد و راه خنثی سازی این طرح ها را فعالیتهای گسترده در عرصه بین الملل و صدور پیام ها و نامه هایی به مجامع و شخصیت های بین المللی در دفاع از حقوق هسته ای مردم ایران ذکر کرد.

نقوی حسینی در این راستا نامه نگاری وزیر امور خارجه ایران به 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل در انتقاد از صدور قطعنامه های زنجیره ای را موثر دانست.

همچنین عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تحول شعار تغییر اوباما، علت این تغییر را ناکامی، فرافکنی و تلاش برای اقناع افکار عمومی آمریکا در مساله حل تنش ها در رابطه ایران و آمریکا دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet