هدر اصلی
1386/11/29 08:03:00
سرویس بین الملل

آغاز انتخابات پارلمانی پاکستان

انتخابات پارلمانی پاکستان ساعت هشت صبح روز دوشنبه به وقت محلی آغاز شد.

نامزدهایی از ده ها حزب سیاسی در این دور از انتخابات پارلمانی، برای دستیابی به 272 کرسی مجمع ملی پاکستان و 577 کرسی چهار مجلس ایالتی به رقابت خواهند پرداخت.

حزب مسلم لیگ شاخه پرویز مشرف رییس جمهور کنونی پاکستان، حزب مردم پاکستان بی نظیر بوتو و حزب مسلم لیگ شاخه نواز شریف نخست وزیر سابق، سه حزب اصلی رقابت کننده در این انتخابات هستند.

از چند روز پیش دولت پاکستان برای حفظ امنیت انتخابات، درمناطق مختلف این کشور تدابیر شدید امنیتی را به اجرا گذاشته است.

با وجود این، منابع خبری روز گذشته از تیراندازی به حوزه انتخاباتی مسلم لیگ شاخه نواز شریف در شهر لاهور خبر دادند که بر اثر آن یک نفر کشته شد و پنج نفر زخمی  شدند.

درحمله انتحاری دو روز گذشته در اجتماع تبلیغاتی نمایندگان حزب مردم در شهر پاراچنار ایالت سرحد نیز 41 تن کشته و بیش از 90 تن زخمی شدند.

پاکستان که 60 سال پیش به استقلال رسید بیش از 30 سال را تحت اداره ژنرال ها و بقیه عمر خود را تحت کنترل دولت های غیر نظامی وابسته به ارتش سپری کرده است.

"پرویز مشرف" در اواخر نوامبر گذشته تحت فشارها سرانجام از سمت نظامی در راس نیروهای مسلح پاکستان خود کناره گیری کرد اما پیش از آن حالت فوق العاده در کشور اعلام کرد و قضات دیوان عالی پاکستان را که قدرت وی را به مخاطره انداخته بودند برکنار کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet