شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/05/03 13:56:00
سرویس سیاسی

تاکید دلخوش بر ضرورت کنترل و بازرسی قیمت ارزاق عمومی با توجه به سهمیه بندی بنزین

نماینده صومعه سرا بر ضرورت کنترل و بازرسی قیمت ارزاق عمومی با توجه به سهمیه بندی بنزین تاکید کرد.

 

سید کاظم دلخوش، نماینده مردم صومعه‌سرا چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی با بیان این که تعجیل در سهمیه‌بندی بنزین قبل از برنامه‌ریزی کامل، مشکلاتی را برای مجلس، دولت و مردم بوجود آورده است، گفت: عدم تامین کارت هوشمند سوخت برای تعدادی از خودروها موجب عدم برخورداری این خودروها از سهمیه‌بندی بنزین و نیز بلااستفاده بودن خودورهای مورد نظر شده است.

وی افزود: سهمیه‌بندی خصوصاً در استان گیلان رو به افول گذاشته و همین امر موجب آسیب به کسب و کار مسافرخانه‌ها، هتل ها و مراکز گردشگری و تفریحی و ... شده است.

نماینده صومعه سرا اظهار داشت: مؤسسات تاکسی بی سیم، تاکسی تلفنی و خودروهای ویژه و مسافرکش‌ در شهرها و روستاها اکثراً موفق به دریافت سهمیه بنزین خود نگردیده‌اند که این امر مشکلاتی را برای آنها به وجود آورده است.

وی با اشاره به اثر تورمی کاهش تعداد خودروهای مسافرکش و نبود وسائل نقلیه عمومی از قبیل اتوبوس، خطوط ریلی و ... در شهرهای کوچک گفت: اثرات سهمیه بندی بنزین بر روی کرایه حمل و نقل و نیز اجناس و مایحتاج مورد نیاز مردم کاملاً محسوس است.

دلخوش اظهار داشت: عدم توجه به صدور کارت سوخت برای روستاییان و کشاورزان برای مصرف موتور آبکش‌ها و قایق موتوری‌ها و ادوات کشاورزی و ... نیز بعضاً صدور حواله‌های غیر منطقی در بعضی از روستاها موجبات فشار روحی و روانی برای کشاورزان عزیز کرده است.

وی فروش بنزین به صورت شبانه و قاچاق را قابل تامل و بررسی دانست و افزود: تحویل سهمیه بالای روزانه به بعضی از خودروهای مسافرکش و گازسوز بودن این گونه خودروها مثل تاکسی‌های تهران و عدم کنترل آنها در میزان مصرف سوخت و جابجایی مردم منجر به فروش بنزین مازاد در بازار آزاد خواهد شد.

نماینده صومعه سرا با بیان این که استفاده وسائل نقلیه دولتی از بنزین سهمیه بندی خلافی آشکار محسوب می‌شود، گفت: عدم توجه در سهمیه بندی بنزین به قشر عظیمی از جوانان بیکار و عائله‌مند که برای امرار معاش اقدام به خرید خودروی اسقاطی با نرخ سود بالا نموده و یا افرادی که اقدام مسافرکشی با موتورسیکلت‌ها می‌نمایند، باعث فلج شدن اقتصاد اینگونه خانوارها شده است.

وی گفت:‌ از سوی دیگر طول مسافت روستاها و بخش‌ها با جایگاه‌های پمپ بنزین و مراکز شهرها و نیز ناچیز بودن سهمیه بندی و نبود ایستگاهها «سی. ان. جی» در روستاها و شهرها موجب آسیب به بخش عظیمی از جامعه خصوصاً روستاییان و نارضایتی مردم شده است.

دلخوش بر ضرورت کنترل و بازرسی قیمت ارزاق عمومی با توجه به سهمیه بندی بنزین تاکید کرد و گفت: امیدواریم که با درایت ویژه‌ای که دولت محترم نسبت به اقشار ضعیف جامعه دارند، دستور عاجل برای حل مشکلات مورد اشاره و کاهش التهاب در بین مردم انجام شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet