خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/12 19:32:00
سرویس بین الملل

انتقاد شرکت توتال از تحریم نفتی ایران توسط کنگره آمریکا

**مدیر عامل شرکت توتال با انتقاد از کنگره آمریکا بابت تحریم صادرات نفتی به ایران، گفت که این کمپانی در اولین فرصتی که بتواند فروش بنزین به ایران را از سر خواهد گرفت.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت فرانسوی توتال از تصویب تحریم های جدید کنگره آمریکا علیه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران انتقاد کرده و گفت: منع فروش بنزین به ایران زیانی است که متوجه کمپانی های نفتی بین المللی می شود و برخلاف ادعای کنگره آمریکا، ضرر آن به مردم عادی ایران نیز خواهد رسید.

در ادامه این گزارش آمده است: کریستوف دومارجری، مدیر عامل شرکت توتال در جریان نشستی اقتصادی در فرانسه، توقف فروش بنزین به ایران توسط این شرکت را تایید کرد و دلیل آن را ناگزیر بودن این شرکت و بنا به پیشنهاد دولت فرانسه دانست.

وی همچنین در این جلسه گفت: مدیران کمپانی های نفتی مانند توتال، گمان نمی کنند که تحریم انتقال مواد بنزینی به ایران مسیر خوبی برای حل اختلافاتی باشد که ماهیتی سیاسی دارد.

وی تاکید کرد، شرکت توتال در اولین فرصتی که بتواند فروش بنزین به ایران را از سر خواهد گرفت، زیرا مخلوط کردن موضوعات مدنی و سیاسی اشتباهی جدی است.

گفتنی است، اخیرا کنگره آمریکا در ادامه سیاست های ضد ایرانی خود لایحه تحریم علیه صادرات فراورده های نفتی به ایران را تصویب کرد و باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا پنجشنبه این مصوبه را با امضاء خود به قانونی لازم الاجرا تبدیل کرد.

این قانون که با هدف جلوگیری از دستیافتن به دانش هسته ای اتخاذ شده است، فروش و انتقال فرآورده های نفتی پالایش شده به ایران از جمله بنزین، گازوئیل و سوخت هواپیما شرکت های خارجی را مشمول تحریم های گسترده آمریکا کرده است.

بنا به این مصوبه شرکت هایی که این قانون را نقض کنند اجازه فعالیت در بخش های مالی، بانکی یا بازارهای سهام آمریکا را از دست خواهند داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet