هدر موبایل
1389/04/12 19:40:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی:

راه‌های غیرقانونی ورود کالا بیش از راه‌های قانونی است

** عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: یکی از دلایل عدم موفقیت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز وجود راه‌های غیرقانونی کالاست.

"سیدناصر موسوی لارگانی" نماینده مردم فلاورجان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت مبازره با قاچاق کالا و ارز در سال 81 تاکید کرد: با آنکه این ستاد به فرمان رهبری آغاز به کار کرده است، اما آنطور که باید و شاید فعال نبوده و نتایج موفقیت آمیزی را کسب نکرده است.

وی ادامه داد: با توجه به عدم موفقیت ستاد مذکور طرح تحقیق و تفحص توسط نمایندگان مجلس در حال بررسی است تا مشکلات و راهکارهای آن مشخص شود.

موسوی با بیان اینکه راه‌های ورود غیرقانونی کالا بیش از راه‌های قانونی است، افزود: در چنین شرایطی هرچند که این ستاد تلاش و فعالیت دارد نمی‌تواند عملکردی مثبت داشته باشد.

نماینده فلاورجان با اشاره به اینکه وضعیت گمرک‌های کشور به ورود قاچاق کالا دامن می‌زند، اظهار داشت: بسیاری از گمرک‌های سطح کشور از امکانات خوبی برخوردار نیستند، به همین دلیل نمی‌تواند ورود و خروج کالاها را به دقت در آن مورد بررسی قرار داد.

وی ادامه داد: عدم رضایت کارمندان گمرک‌های مناطق محروم عامل دیگری است تا کارمندان آن به انگیزه و رغبت لازم  کار نکنند.

موسوی لارگانی با بیان اینکه قاچاق کالا به صنایع ضربه محکمی وارد کرده است، تاکید کرد: ورود کالاهای قاچاق بی کیفیت بسیاری از صنایع کشور را به تعطیلی کشانده است.

وی تاکید کرد: صنعت پارچه و کفش کشور به دلیل قاچاق کالا به شدت زمین خورده است، با ورود بی رویه کالاهای غیرقانونی مشکلات بسیاری برای صنعت کشور  ایجاد خواهد شد.

این نماینده برای رفع این مشکلات پیشنهادهایی ارائه کرد و گفت: با افزایش امکانات گمرک‌های محروم و توجه به کارکنان این اداره‌ها بخشی از مشکلات صنعت حل خواهد شد و می‌توان جلوی ورود کالاهای بی کیفیت قاچاق را گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet