هدر موبایل
1389/04/12 19:46:00
سرویس کمیسیون ها
عباس رجایی عنوان کرد:

بیکاری کارگران واحدهای صنعتی، مهم‌ترین معضل اراک

**نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مشکل مردم منطقه مربوط به روابط کارفرمایی و کارگری در واحدهای تولیدی و صنعتی است، گفت: این مشکل را در سه کارخانه دیگر منطقه یعنی واگن‌پارس، کارخانه آونگان و یک کارخانه دیگر داریم که باید شورای کارگری به مشکلات کارگران توجه نشان دهد و به خصوص در مورد این سه کارخانه که مشکل آنها حاد است فرمانداری باید وارد موضوع شود.

"عباس رجایی" رئیس کمیسیون کشاورزی در گفتگو با هفته نامه وقایع استان مرکزی اولویت‌های پیگیری خود در حوزه انتخابیه را تشریح کرد و گفت: یکی از مباحثی که در این ناحیه دارد دنبال می‌شود مربوط به آلودگی هوای اراک است. 

وی افزود: در این راستا اخیراً از طرف دادستانی حکم بسته شدن خط‌های قدیم آلومینیوم اراک که از منشأ‌های مهم آلودگی هوای اراک بود صادر شد و این کارخانه تعهد داده بود تا پایان سال این خط‌ها جمع شوند.

نماینده مردم اراک تصریح کرد: قرار بود با راه‌اندازی خط‌های جدید آلومینیوم اراک و تعطیل شدن خط‌های قدیمی، نیروهای این کارخانه در خط جدید مشغول به کار شوند اما این کارخانه در یک اقدام غیرقانونی مبادرت به اخراج کارگران خط‌های قدیمی کرده است که در مورد این موضوع نیز پیگیر هستیم تا برخورد قضایی شود و کارگران برگردانده شوند چون تعطیلی خط‌های قدیمی و اصلاح سیستم کارخانه نباید مساوی با کاهش نیروی انسانی این کارخانه باشد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نزدیک بودن دور سوم سفرهای استانی رئیس‌جمهور گفت: مصوبات دو سفر استانی رئیس‌جمهور در حال‌حاضر در اولویت پیگیری‌های منطقه‌ای است که در خصوص این مصوبات هم وزارتخانه‌ها سستی کرده‌اند و هم اینکه در ادارات استان زمینه برای پیگیری آنها فراهم نشد. 

رجایی تصریح کرد: در تلاش هستیم بودجه سال‌جاری به پروژه‌ها تخصیص پیدا کند،  اگرچه دولت بودجه امسال را دیر ابلاغ کرده‌ است و ما از جهت جلب موافقت برای جذب اعتبارات خاص عقب هستیم. 

وی در ارزیابی روند اجرایی شدن مصوبات سفرهای استانی گفت: وزن پروژه‌ها متفاوت است اما پروژه‌های مهم و زیربنایی اجرا نشده‌اند. این پروژه‌ها یا در مرحله مطالعات ایراد داشته‌اند یا مشکل ماده‌ 32 را داشته‌اند یا موفق به جذب اعتبار نشده‌اند، ضمن اینکه بودجه مصوبات با توجه به وزن آنها کم بوده است. 

قوانین سازمان دامپزشکی اصلاح می‌شود

رجایی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی از جلسه کمیسیون کشاورزی با رئیس سازمان دامپزشکی و معاونان آن خبر داد و گفت: بحث‌هایی حول محور نقش این سازمان در سلامت جامعه داشتیم که قرار شد قوانین این سازمان به‌روز شود و اگر نتوانستند به صورت لایحه آن را آماده کنند به صورت طرح آن را تحویل کمیسیون کشاورزی دهند تا در دستور کار قرار بگیرد. 

رئیس کمیسیون کشاورزی از فعالیت‌های هفته اخیر کمیسیون مبنی‌ بر بررسی 10 ماده از لایحه و طرح منابع طبیعی و آبخیزداری کشور خبر داد و افزود:   20 سؤال از وزیر کشاورزی در زمینه‌های مختلف در دستور کار قرار گرفت. 

رجایی همچنین از رایزنی‌های اولیه در خصوص تحقیق و تفحص از علل واردات دام زنده به کشور خبر داد و گفت: رایزنی‌های اولیه برای انتخاب اعضای تیم تحقیق و تفحص صورت گرفته است. 

وی خاطرنشان کرد: جمع‌بندی نهایی از بررسی کمیسیون بر برنامه پنجم توسعه نیز پایان گرفت و به کمیسیون تلفیق تحویل داده شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet