ایام محرم 1398
1389/04/12 20:14:00
سرویس سیاسی

تجمع نمایندگان فلسطینی تبعید شده از قدس

**نمایندگان فلسطینی که از سوی رژیم‌صهیونیستی به تبعید تهدید شده‌اند در مقابل ساختمان هلال احمر قدس تجمع کردند.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری آلمان (یو. پی. ای)، نمایندگان حماس که از قدس تبعید شده اند، روز جمعه مقابل ساختمان هلال احمر در قدس تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، چند تن از نمایندگان حماس در پارلمان فلسطین که چندی پیش از سوی رژیم صهیونیستی تهدید به تبعید از قدس شده بودند و کارت های شناسایی آنها را نیز مصادره کرد، برای اعلام اعتراض به این موضوع چادری برپا کردند و در آن تجمع کردند.

احمد عطون یکی از این نمایندگان علت این تجمع را لغو حکم تبعید اعلام کرد و گفت: ما اینجا جمع شده ایم تا به جامعه بین المللی یادآوری کنیم که مسئولیتی هم در قبال ملت های مظلوم دارند.

وی افزود: ما از همه کشورها درخواست کمک کردیم ولی از هیچ کس کمکی ندیدیم بنابراین خودمان با دست های خود به دنبال گرفتن حق و حقوق خود می رویم.

گفتنی است، این نمایندگان به اتهام به اسارت گرفتن یک سرباز اسرائیلی به نام گلعاد شالیط و شرکت در انتخابات پارلمانی  به نمایندگی از حماس  از سال 2006 در بند رژیم صهیونیستی بودند.

رژیم صهیونیستی پس از فشارهای بین المللی مجبور به آزادی آنان شد اما به آنها مهلت یک ماه داد تا از شهر قدس خارج شوند که این مهلت نیز رو به پایان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet