خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/04/12 20:58:00
سرویس بین الملل

دیدار روسای گروه‌های دوستی پارلمانی ایران و تایلند

**رئیس گروه دوستی پارلمانی تایلند و ایران که بنا به دعوت مجلس شورای اسلامی در تهران بسر می‌برد با محسن کوهکن رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار کوهکن ضمن ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دو کشور در عرصه‌های گوناگون گفت:‌ایران و تایلند از قابلیت‌ها و توانمندی‌های فراوانی برای تحکیم و تقویت همکاری های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی برخوردارند که باید با مساعی مشترک از آنها بهره برد.
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند در ادامه بر لزوم گسترش همکاری‌های پارلمان و استمرار رایزنی‌ها و گفت‌وگو میان نمایندگان مجلسین دو کشور در کلیه سطوح تاکید کرد.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز خرسندی از روند مثبت همکاری‌های ایران و تایلند در عرصه‌های بین‌المللی افزود: اتحادیه پارلمانی آسیائی و اتحادیه جهانی بین‌المجالس بسترهای مناسبی برای همکاری‌های مشترک دو کشور در زمینه‌های مورد علاقه بین‌المللی محسوب می‌شود که باید از این ظرفیت‌ها بهره برد.
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و تایلند در بخش دیگری از سخنان خود با خاطرنشان ساختن پیشرفت‌های صورت گرفته جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در زمینه‌های علمی، صنعتی گفت: جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های محسوسی در زمینه‌های مختلف علمی و صنعتی بدست آورده که نمونه بارز آن استفاده از دانش و فن‌آوری صلا‌ح‌‌آمیز هسته‌ای می‌باشد.
وی در ادامه گفت: بر اساس اصول مطرح بین‌المللی هر کشور عضو NPT حق دارد از این دانش و انرژی در مصارف صلح‌جویانه بهره گیرد و جمهوری اسلامی ایران نیز نسبت به تعهد خود در این زمینه پایبند است.
در ادامه این دیدار همچنین آری پن اوتاراسنیت رئیس گروه دوستی پارلمانی تایلند و ایران روابط کشورش را با جمهوری اسلامی ایران دوستانه و برخوردار از قدمت تاریخی دانست و گفت: تبادل هیئت‌ها به تعمیق مناسبات و نزدیکی هرچه بیشتر ملت‌های دو کشور منجر می‌شود.
وی در پایان خواستار ایجاد توازن بین تبادل توریستی بین دو کشور گردید و ابراز امیدواری کرد که امکان بازدید بیشتر از ایران برای توریست‌های تایلندی فراهم گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet