هدر اصلی
1389/04/13 11:17:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدتقی رهبر:

ملت پاسخ کسانی را که مواضع خود را شفاف بیان نمی‌کنند خواهند داد

**نماینده مردم اصفهان با بیان اینکه تکلیف و وظیفه افراد در شفاف سازی مواضع از سوی رهبری مشخص شده است، گفت: اگر فردی به این تکلیف خود عمل نمی‌کند پیش ملت شناخته شده است و ملت پاسخ آنها را در عمل خواهد داد.

حجت‌الاسلام محمد تقی رهبر نماینده مردم اصفهان و رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس شورای اسلامی که با فارس گفت‌وگو می‌کرد به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با جمعی از اساتید بسیجی اشاره کرد و با بیان اینکه وحدت در حفظ مصالح نظام است، اظهار داشت: ما باید آسیب‌های اختلافات را بررسی کنیم و بر سر مسائل جزئی با یکدیگر مشاجره نکنیم و کشمکش نداشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه جریاناتی که در داخل کشور و نظام هستند، اختلاف اصولی با یکدیگر ندارند و همه اصول نظام را پذیرفته‌اند یادآور شد: با وجود پذیرش اصول نظام از سوی همه جریانات اما باز هم شاهدیم که افرادی بر سر پاره‌ای از مسائل کشمکش‌های را در کشور ایجاد می‌کنند که بهره آن را دیگران می‌برند اما در این میان باید عقلای نظام و کسانی که از تجارب بیشتری برخوردارند، با جناح‌ها و جریانات مختلف گفت‌وگو کنند و اجازه ندهند پاره‌ای از مسائل موجب گسترش اختلافات در کشور شود.

رئیس مجمع نمایندگان روحانی مجلس در ادامه با یادآوری اینکه قانون و ولایت فقیه دو اصلی هستند که موجب حفظ وحدت در جامعه می‌شوند، تصریح کرد: همه مردم باید با تکیه بر ولایت امر و اطاعت از دستورات رهبری، از دشمنان و سیاستگذاران اخلالگر بیگانه و یا افرادی که در داخل کشور در امواج فتنه افتاده‌اند و خواهان وارد کردن ضربه‌ای به نظام هستند، غافل نباشیم.

به گفته حجت‌الاسلام رهبر، دشمن شناسی، داشتن آگاهی و بیداری و حرکت حول محور ولایت فقیه و پایبند بودن به قانون اساسی از اصول حفظ وحدت در جامعه است.

وی بر همین اساس به موضوع دانشگاه آزاد و مصوبه 30 خرداد مجلس در رای به وقف اموال دانشگاه آزاد و همچنین موضوعات و مسائلی که پس از آن پیش آمد اشاره کرد و در این خصوص توضیح داد: چرا باید به گونه‌ای پیش رویم که عده‌ای با تجمع مقابل مجلس حرکاتی ناهنجار را انجام دهند، در حالی که دولت، مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش و تحقیقات می‌توانستند طی جلسه‌ای و با حضور نمایندگان از این مجموعه‌ها با یکدیگر گفت‌وگو کرده و این موضوع را حل کنند. قبل از آنکه موضوعی به خیابان‌ها و مطبوعات و رسانه‌ها کشیده شود و آنها از این فضا سوء استفاده کنند، خود ما باید در این میان با پرهیز از اختلافات با یکدیگر صحبت کرده و موضوعات را حل کنیم.

در ادامه این گفت‌وگو خبرنگار فارس در خصوص شفافیت مواضع خواص با توجه به تاکید مجدد رهبر انقلاب در دیدار با اساتید بسیجی در این زمینه، سؤال کرد که حجت‌الاسلام رهبر، گفت: خط و مشی رهبری برای ما الگو است.

اگر رهبر انقلاب لازم می‌دانستند که با فردی یا جریانی برخوردی صورت گرفت حتما به ما خط و ربطی می‌دادند.

وی در عین حال عنوان کرد: خود افراد باید مواضع خودشان را روشن بیان کرده و شفاف سازی کنند. اما تا مادامی که این افراد به صراحت مخالفت با اصول نظام نداشته باشند. برای اینکه به اختلافات دامن زده نشود، باید قدری تحمل خودمان را بالا ببریم.

نماینده مردم اصفهان در خانه ملت در خاتمه با بیان اینکه تکلیف و وظیفه افراد در شفاف سازی مواضع از سوی رهبری مشخص شده است، متذکر شد اگر فردی به این تکلیف خود عمل نمی‌کند پیش ملت شناخته شده است و ملت پاسخ آنها را در عمل خواهد داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet