ایام محرم 1398
1389/04/13 11:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اصفهان:

تمکین به قانون می‌تواند از بروز اختلاف‌نظر جلوگیری کند

**حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر گفت: تمکین به قانون بهتره راه‌حل و تنها چیزی است که می‌تواند از بروز اختلاف‌نظر میان دستگاه‌ها جلوگیری کند.

نماینده مردم اصفهان در خانه ملت گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر این‌که تنها راه‌حل اختلاف در هر زمینه‌ای تمکین به قانون است، اظهار کرد: حتی اگر بین دو نفر دعوا و اختلافی نیز به وجود آید، دادگاه نیز طبق قانون با آنها رفتار می‌کند که این امر باعث حل اختلاف بین آنها می‌شود. بنابراین در همه مسائل شخصی، سیاسی، دولت و ملت و ... با تمکین به قانون حل و رفع می‌شود.

وی با بیان این‌که در شرایط فعلی تمکین به قانون بد نیست، توضیح داد: مجلس و دستگاه اجرایی مطالباتی از یکدیگر دارند که این امر با گفت‌وگو حل می‌شود؛ به عبارت دیگر اختلاف بنیادین بین مجلس و دولت که کلی از تضاد در سیاست‌های اصولی‌شان باشد، وجود ندارد. گاهی اختلاف‌ها در مواردی مثل قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، خرید بنزین و ... به وجود می‌آ‌ید که با گفت‌وگو حل می‌شود.

رییس مجمع نمایندگان روحانی مجلس شورای اسلامی افزود: این تصور که هیچ اختلافی وجود ندارد و همه تسلیم یکدیگرند درست نیست چرا که سلایق، عقاید و گرایش‌های متفاوت در بین جامعه و به تبع آن در دستگاه‌های مختلف و دولت و مجلس وجود دارد به طور کلی می‌توان مجموع روند کارها را مثبت ارزیابی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet