خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/04/13 11:37:00
سرویس بین الملل
غلامرضا کرمی:

ایران به گردن روسیه حق زیادی دارد

**کرمی معتقد است، روسیه باید در نظر داشته باشد انقلاب اسلامی ایران سبب شد تا از پایگاهای کنترلی آمریکا خلاص شود و از این زاویه منافعش در تعامل با ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گو با خانه ملت با بیان اینکه ایران حق زیادی به گردن روسیه دارد، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی بساط پایگاه هایی که از سوی آمریکا روسیه را کنترل می کردند برچیده شد.

"غلامرضا کرمی" معتقد است اکنون روسیه با توجه به منافعش در ایران و منطقه برای ایجاد تعامل با ایران باید در جهت رفع مسائل بین دو کشور اقدام کند.

وی افزود: روسیه باید با در نظر گرفتن حسن همسایگی و مناسبات گوناگون خود با ایران تلاش کند قرارداد و تعهداتش را عملیاتی کند و تحت تاثیر فضاسازی های آمریکا قرار نگیرد.

رئیس کمیته دفاعی مجلس با بیان اینکه در مجموع بین روسیه و ایران ارتباطات زیادی است و مجموعه تبادلات اقتصادی و همکاری های سیاسی و منطقه ای خوبی دنبال می‌شود ، خاطر نشان کرد: از فضای دوستی و همسایگی مسائل را باید بررسی و مشکلات را رفع کنیم که در این راستا روسیه باید پیشقدم باشد.

نماینده کرمان یادآور شد: ایران حق زیادی به گردن روسیه دارد، در زمان حکومت شاهنشاهی در ایران که موقعیت مناسبی برای آمریکا در منطقه بود، پایگاه هایی برای کنترل روسیه مستقر شده بود که با پیروزی انقلاب اسلامی جلوی اقدامات آمریکا در منطقه گرفته شد و کنترل روسیه از سوی آمریکا در منطقه کنار گذاشته شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet