هدر موبایل
1389/04/13 11:39:00
سرویس بین الملل
بروجردی:

پیش شرطهای ایران برای مذاکره با 1+5 منطقی است

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی پیش شرطی های اعلام شده از سوی ایران برای مذاکره با ۱+۵ را منطقی ارزیابی کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علاءالدین بروجردی" در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درخصوص درخواست 1+5 برای مذاکره با ایران گفت: ما که منتظر خورده فرمایشات 1+5 نیستیم.

وی با اشاره به شرایط اعلامی جمهوری اسلامی ایران برای مذاکره با غرب از سوی رئیس جمهور، تصریح کرد: رئیس جمهور به عنوان رئیس شورای عالی امنیت ملی شرط هایی که برای مذاکره اعلام کرده اند طبیعتا با هماهنگی مقام معظم رهبری بوده است.

بروجردی با پذیرفتنی دانستن شرایط ایران برای مذاکره با 1+5، خاطرنشان کرد: کشورهای غربی برای مذاکره باید موضع خود را در برابر بمب اتمی رژیم صهیونیستی روشن کنند.

وی ادامه داد: غربی ها همچنین باید اعلام کنند که آیا بحث NPT را قبول دارند یا نه.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس با شرط دیگر تهران برای مذاکره با غرب اشاره کرد و افزود: 1+5 باید مشخص کند که هدف آنها از مذاکره با ایران چیست و چه هدفی را از این مذاکرات دنبال می کنند.

وی بر این اساس شرایط ایران برای مذاکره با 1+5 را منطقی دانست و اعلام کرد: به همین دلیل ایران مذاکرات را تا آخر مردادماه به تعویق انداخت.

بروجردی در پاسخ به سوال دیگری اعلام کرد: طرح صیانت از دستاوردهای هسته ای روز سه شنبه در دستور کار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قرار دارد.

وی یکی از مفاد این طرح را طرح مقابله به مثل در صورت بازرسی از کشتی های ایرانی عنوان کرد و افزود: هر چند که ممکن است در کمیسیون پیشنهادهای دیگری نیز از سوی نمایندگان به این طرح افزوده یا حذف شود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی درباره میزان تاثیر تحریم ها نیز گفت: آمریکایی ها از اول پیروزی انقلاب اسلامی و به میزان عمر این نظام تحریم هایی را علیه جمهوری اسلامی وضع کرده اند که برای ما برکات زیادی داشته است.

وی با اشاره به تحریم تسلیحاتی ایران خاطرنشان کرد: اگر غربی ها ما را تحریم نمی کردند که ما سازنده موشک یا قطعات هواپیمای جنگی اف 14 و دیگر ابزارهای نظامی نبودیم.

بروجردی همچنین با اشاره به قدرت جمهوری اسلامی ایران تصری کرد: با قدرتی که انقلاب اسلامی پیدا کرده رژیم صهیونیستی جرات حمله به جمهوری اسلامی را ندارد.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی همچنین در پایان این گفتگو با خبرنگاران اعمال تحریم های جدید علیه ایران را نشان بی صداقتی رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد و افزود: این تحریم ها نشان داد که شعار تغییر اوباما یک دروغ بزرگ بود که بی صداقتی آمریکاییان را به همه نشان داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet