هدر موبایل
1389/04/13 12:52:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نمایندگان مجلس با اشاره به تروریسم اقتصادی علیه ایران:

ایران با خودکفایی جوانان کشور غائله تروریسم اقتصادی غرب را دفع می‌کند

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به تروریسم اقتصادی غرب و ‌آمریکا علیه ایران اظهارداشتند: پس از شکست تروریسم سیاسی غرب در برابر بصیرت ملت ایران، تروریسم اقتصادی آمریکا با خودکفایی جوانان کشور مفتضح خواهد شد.

*این بار استکبار در چهره تروریسم اقتصادی به مقابله با نظام جمهوری اسلامی برخاسته است

در همین ارتباط عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: دنیای استکبار پس از شکست های سیاسی شان در بهره برداری از جریان نفاق و گروهک های تروریستی داخل ایران این بار با هدف در تنگنای اقتصادی قرار دادن نظام جمهوری اسلامی به مقابله با آن برخاسته اند.

محمدکریم عابدی، نماینده مردم فردوس و طبس در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به تحریم های اقتصادی کشورهای غربی و آمریکا و رأی قطعنامه 1929 بر علیه ایران گفت:فشارهای غرب و امریکا به ایران برای ایجاد تنگنای اقتصادی بخاطر ناامیدی آنان از ایجاد تفرقه میان مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی و شکست های سیاسی است.

وی، با بیان اینکه این بار دشمن در چهره تروریسم اقتصادی به مقابله با جمهوری ایران برخاسته اند،ادامه داد:کشورهای غربی با حمایت از جریان های نفاق و گروهک های ترویستی داخلی ایران قصد ضربه زدن به انقلاب اسلامی را داشتند که وقتی با قدرت و اقتدار و هوشیاری و بصیرت ایران و مردم آن در رویارویی با آنان مواجه شدند این بار روش اقتصادی را برای مقابله با موقعیت های جمهوری اسلامی در پیش گرفتند.

عابدی، با بیان اینکه تحریم ها موجب رسیدن به دستاوردهای اقتصادی و صنعتی در کشور می شود، اذعان داشت:ایران همواره در طول 32 سال از عمر انقلاب با تمام سختی ها و موانع مبارزه کرده و هرگونه تهدید را به فرصت تبدیل کرده است و همانطور که دست گروهک های تروریستی و حامیانشان را از اقدامات سیاسی بر علیه ایران قطع کرد با پیشرفت در عرصه تولید تروریست های اقتصادی را هم ناکام خواهد گذاشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی راه برون رفت از این تحریم ها را رونق تولید ملی دانست و خاطرنشان کرد:با بهبود فضای کسب و کار و رونق اقتصادی و حمایت از بخش خصوصی می توان به چرخه صنعت و تولید داخلی کمک کرد تا در جنگ اقتصادی دشمن را شکست دهیم.

وی با بیان اینکه ایران یک کشور معدنی، صنعتی و کشاورزی است،خاطرنشان کرد:‌با تمام ظرفیت های بالقوه و استعدادها و منابع خدادادی که ایران برخوردار است‌ با مدیریت صحیح و رابطه گسترده با کشورهای دوست و شرکای اقتصادی می تواند این تهدید را به فرصت تبدیل کرد.

 

*با تمرکز بر تولید داخلی و افزایش رابطه با کشورهای منطقه می توانیم تروریست اقتصادی را ناکام کنیم

همچنین، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به فشارهای اقتصادی جدید آمریکا و غرب علیه ایران گفت:با تمرکز بر تولیدات داخلی و خودکفایی اقتصادی و همچنین افزایش سطح رابطه با کشورهای منطقه می توانیم تروریست های اقتصادی را همچون تروریست های سیاسی، در رسیدن به اهدافشان ناکام کنیم.

سیدجواد زمانی نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان افزود:فشارهای غرب و آمریکا در راستای تنگنای اقتصادی علیه مردم ایران مصداق تروریسم اقتصادی است.

وی همچنین خاطرنشان کرد:البته تروریسم اقتصادی راهکار و ترفند جدید غرب برای مقابله با موقعیت های جمهوری اسلامی است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اذعان داشت:با توجه به وقایع و رویدادهای یکسال گذشته پس از انتخابات و رد شدن دست غربی ها در حمایت از آشوب طلبان و طراحی فتنه 88 و عدم موفقیت مهره های آمریکایی در ایران جهت اجرای پروژه براندازی این بار دشمنان قسم خورده نظام با تحریم و اعمال فشار به ملت ایران ادامه طرح تحریم 30 سال گذشته را به نمایش گذاشته اند.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:کسانی که با ادعای حمایت از حقوق بشر دولت ایران را به نقض حقوق شهروندان متهم می کردند با اعمال فشار اقتصادی بر همان ملت رفتار ضد و نقیضی را اجرا کردند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در ادامه افزود:تجربه 30 ساله انقلاب ثابت کرده هرگاه ایران تحت فشار قرار گرفته از این تحریم ها نهایت استفاده را کرده چرا که این اعمال فشار باعث شکوفایی استعدادها شده است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد:همانطور که تروریست های سیاسی و منافقین را در دستیابی به اهدافشان ناکام گذاشتیم از طریق خودکفایی اقتصادی و تمرکز بر تولید داخلی و افزایش سطح رابطه با کشورهای منطقه ، تروریست های اقتصادی را نیز در رسیدن به هدفشان در خصوص تضعیف اقتصاد کشورمان ناکام خواهیم گذاشت و به خودکفایی کامل خواهیم رسید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet