شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/04/13 14:03:00
سرویس اقتصادی
محمدرضا سجادیان خبر داد:

احداث پروژه‌های بزرگ صنعت و معدن در منطقه خواف

**نماینده خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند مثبت احداث راه آهن خواف،سنگان، هرات از پیگیری احداث فازهای سه‌گانه بهره‌برداری از معادن سنگ‌آهن سنگان خواف و تاثیر بسزای این فازها در تحول اقتصادی منطقه خواف خبر داد.

"محمدرضا سجادیان" نماینده خواف و رشتخوار در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به وجود 30درصد از ذخایر معدنی سنگ آهن در منطقه سنگان خواف از پیگیری احداث سه فاز کارخانه گندله سازی پنج میلیون تنی برای بهره برداری از این معادن خبر داد.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیارد تن از چهار میلیار تن ذخایر معدنی سنگ آهن در این منطقه واقع شده است وضعیت فازهای سه گانه کارخانه گندله سازی راتشریح کرد و گفت:در کنار معادنی که 30 درصد از کل سنگ آهن کشور را در خود دارند پیگیر احداث سه فازپنج میلیون تنی کارخانه گندله سازی هستیم که جمعا 15میلیون تن خواهد شد.

این نماینده مجلس افزود: فاز اول توسط وزارت صنایع در حال انجام است و پیمانکار آن مشغول اجرای طرح است و اجرای فاز دوم نیز در جلسه ای که هفته گذشته با مسئولان وزارت صنایع و نمایندگان بانک ملی برگزار شد به شرکت سرمایه گذاری بانک ملی واگذار شد.

سجادیان در مورد فاز سوم نیز گفت:مقدمات فاز سوم را نیز از طریق مذاکرات پیگیری می کنیم و امیدواریم که در آینده ای نزدیک با بهره برداری از این فازها شاهد تحول عظیمی در اقتصاد و صنعت این منطقه محروم باشیم.

نماینده خواف همچنین از پیشرفت 90 درصدی عملیات خاک ریزی راه آهن خواف، سنگان، هرات خبر داد و ابراز امیدواری کرد این راه آهن ظرف مدت یکسال آینده به بهره برداری برسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet