هدر موبایل
1389/04/13 12:10:00
سرویس صحن
کریمی فیروزجایی در نطق میان دستور:

نظارت بر اجرای برنامه پنجم تکلیف سنگین فردای مجلس است

**نماینده‌ مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تکلیف امروز مجلس تدوین برنامه ۵ ساله به شیوه علمی و منطقی است، همچنین متذکر شد: تکلیف سنگین‌تر فردای مجلس، نظارت بر حسن اجرای این برنامه است.

به گزارش خانه ملت، "علی کریمی فیروزجایی" ناطق میان دستور جلسه علنی روز یکشنبه 13 تیر ماه با اشاره به سالروز حمله ددمنشانه ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران و شهادت 290 نفر مرد و زن و کودک بیگناه، گفت: این فاجعه غم انگیز انسانی و مدال لیاقت رئیس جمهور وقت آمریکا به فرمانده‌ جنایتکار آن ناو شاید تاریک‌ترین نقطه تاریخ لیبرال دموکراسی و سیاهترین لکه در کارنامه مدعیان دروغین حقوق بشر باشد.

کریمی یادآور شد: برخورد دوگانه رسانه‌های غربی و مدعیان حقوق بشر با این فاجعه ددمنشانه از یک طرف و از طرف دیگر حادثه فرونشاندن بدون خشونت هواپیمای ریگی و دستگیری این عامل ترور و خشونت توسط سربازان گمنام جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد که آنگونه که "نوام چامسکی" در نوشته اخیر خود به نام "حقایقی زشت، اما تردید ناپذیر" آورده است، تعریف آمریکایی ضد ترور، تعریف دولتی، رسمی و نظامی آنهاست.

وی تاکید کرد: دولت آمریکا حمایت کننده اصلی تروریست‌هاست و به همین دلیل آنها به هر موضوعی که از طرف ایران و دیگر کشورها باشد عنوان ترور می‌دهند و فعالیت‌های خود را به هر شکلی باشد، کمک انسان دوستانه و صدور دموکراسی معرفی می‌کنند.

کریمی فیروزجایی در ادامه بررسی برنامه پنجم در مجلس را نقشه راهی برای برداشتن یک گام رو به جلو جهت رسیدن به جایگاه اول اقتصادی - علمی و فناوری در منطقه‌ با هویت اسلامی و انقلابی و الهام بخش در جهان اسلام عنوان و تصریح کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب در ابلاغ سیاست‌های کلی این برنامه مقرر فرمودند، تکالیفی در ابعاد مختلف مخصوصا در حوزه علم و فناوری تعیین شده که موجب تحول در نظام‌های آموزشی - پژوهشی را فراهم خواهد کرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه تکلیف امروز مجلس تدوین برنامه 5 ساله به شیوه علمی و منطقی است، همچنین متذکر شد: تکلیف سنگین‌تر فردای مجلس، نظارت بر حسن اجرای این برنامه است.

نماینده مردم بابل در بخش دیگری از سخنانش گفت: به علت نگاه نادرست پیشین با تفکر سرسبزی و خرمی مازندران، این استان را از هرگونه فعالیت صنعتی و کشاورزی محروم کرده و توجه جدی به آن معطوف نشده است.

به گفته وی نتیجه این نگاه را مهاجرت جوانان به استان‌های دیگر است.

کریمی فیروزجایی اظهار داشت: با رویکرد عدالت محوری دولت دهم و حذف ممنوعیت‌های فعالیت‌های صنعتی کارهای اساسی در حال تدوین است که در صورت برخی مشکلات و شناسایی اهداف مطلوب، کمک شایانی به توسعه استان خواهد شد.

نماینده مردم بابل با بیان این‌که برخی مصوبات سفر استانی دولت به مازندران عملی نشده است، خواهان اجرایی شدن این مصوبات شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet