شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/13 12:37:00
سرویس صحن
جلالی در نطق میان دستور:

به جای مجادلات بیهوده به مسایل اساسی کشور بپردازیم

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: مساله اصلی امروز کشور دشمنی های آمریکا، انگلیس و معضلات اقتصادی و معیشتی مردم است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "کاظم جلالی" ناطق میان دستور جلسه علنی روز یکشنبه 13 تیر ماه با اشاره به حادثه 12 تیرماه گفت: یاد و نام خاطره همه شهیدان خصوصا شهدای مظلوم هواپیمای ایرباس ایران که توسط ناو هواپیمابر وینسنز آمریکا به شهادت رسیدند را گرامی می‌داریم.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور مدعی تغییر در سیاست های یکجانبه گرایانه ایالات متحده نه تنها نتوانست تغییری با گرایش مثبت ایجاد نماید بلکه به سیاست های اسلاف افراط گرای خود شدت بخشیده است تا جایی که علیرغم امضاء بیانیه تهران بر طبل صدور قطعنامه کوفتند و آن فرصت بزرگ پیش روی خود را تضییع کردند و پس از صدور قطعنامه با شتاب و سراسیمه قوانین تحریمی و تکمیلی دیگری در امریکا و اتحادیه اروپا تصویب کردند.

جلالی اظهار داشت: متاسفیم از اینکه پس از سی سال آزمودن ملت ایران هنوز هم تصور می کنند این ملت بزرگ بیدی است که به این بادها به لرزه درآید.

وی خطاب به اوباما رئیس جمهور آمریکا گفت: بی تردید شما ملت ایران را نشناخته اید و به درد اسلاف خود گرفتارید. ایران اسلامی در تحریم، در نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، انرژی هسته ای، هوا فضا و رشته های گوناگون علمی دارای پیشرفت های مهم و بزرگ شده است.

نماینده شاهرود در مجلس به موضوع تحریم های علیه ایران پرداخت و افزود: امروز آمریکا و برخی کشورهای غربی دچار یک نوع سراسیمگی و دستپاچگی در صدور بیانیه و قطعنامه و قوانین تحریم شده اند. البته بعد هم خود به بزرگ نمایی و جنگ تبلیغاتی می پردازند.

وی تاکید کرد: بی تردید این حرکات کور ظالمانه ددمنشانه بر اراده جدی ملت ایران تاثیری ندارد و نمی توانید ما را دچار شتاب زدگی در تصمیم نمایید. ایران اسلامی با رهبری خردمندانه خود حرکت موقر، متین و با صلابت خود را همچنان پی خواهد گرفت.

جلالی در بخش دیگری از سخنانش گفت: باید در برنامه پنجساله سازمانی را برای این امر مهم ایجاد کرد و البته مجلس و کمیسیون امنیت ملی هم رفتار غرب را رصد می کند و هم برای خنثی سازی توطئه های آنان طراحی می نماید.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با اساتید بسیجی دانشگاهها افزود: مقام معظم رهبری فرمودند امروز کشور به اتحاد کلمه نیازمند است. ایشان تصریح فرمودند: بنده مخالفم با سخنی و حرکتی و نوشتاری که موجب شقاق و شکاف می شود. البته همین طور حضرت ایشان تاکید کردند که استکبار ستیزی، ایستادگی قاطع در مقابل حرکت کفر و نفاق، مرزندی شفاف با دشمنان انقلاب و دشمنان دین شاخص است همگان باید بدانیم اصلی ترین محور وحدت تمسک به رهبری و ولایت فقیه است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: متاسفانه طی هفته های اخیر بحث های ملال آور و مجادلات بلا وجه بر سر مسائل فرعی کشور درگرفت. تقدم مسائل فرعی بر مسائل اصلی یکی از مشکلات امروز کشور ماست. باید برای این موضوع چاره ای جدی اندیشید.

وی افزود: مردم از ما می پرسند چرا به جای پرداختن به مسائل اساسی به مجادلات بیهوده آن هم بر سر مسائل جزئی و فرعی می پردازیم. بر سر همین مسائل ظرفیت قوای حاکم را معطل می نمایید.

وی تاکید کرد: امروز ما نیازمند وحدت ملی جهت حل مشکلات کشور هستیم امروز کدام انسان بی غرض و دلسوز کشور و نظام است که در این موضوع تردید دارد.

جلالی گفت: مجلس شورای اسلامی به عنوان قوه مهم، تاثیرگذار و مظهر مردمسالاری دینی باید تقویت گردد و قوه قضائیه را در ماموریت های مهم خود امداد رساند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet