ایام محرم 1398
1389/04/12 17:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رسایی:

منتقدان لاریجانی از فضای توهین‌ و افترا فاصله بگیرند

**یک عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به انتقادات شدیدی که اخیرا نسبت به رییس مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود، گفت: امروز شعار حاکم بر جامعه "دانستن حق مردم است" می‌باشد، پس نمی‌توان در این فضا انتظار داشت که کسی سخن نگوید. البته همانطور که رهبری تاکید کردند نباید از دایره انصاف خارج شد و بیش از آنچه هست گفت و نوشت، اما این تعبیر هم که انتقاد از لاریجانی بر خلاف نظر حضرت بقیه الله العظم است، نیز تعابیر درستی نیست و یادآور روزهایی است که عده‌ای شعار می‌دادند که مخالفت با هاشمی مخالفت با پ

حجت‌الاسلام‌ حمید رسایی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: همه‌ی انتقادات از آقای لاریجانی را نباید در یک جهت دید؛ چون برخی از این انتقادات به رفتارهای سیاسی خود ایشان برمی‌گردد. همانطور که بخشی از انتقادات به آقای احمدی‌نژاد نیز به رفتارهای سیاسی ایشان برمی‌گردد.

وی با بیان این مطلب که در میدان سیاست نباید انتقاد به هر شخصیتی که صاحب نظر و تاثیرگذار است زشت تلقی شود و یا نسبت به هر انتقادی فضاسازی صورت گیرد، گفت: در خصوص آقای لاریجانی باید گفت که نسبت به مواضع ایشان پیش از انتخابات ریاست جمهوری دهم تا به امروز بخشی از جامعه منتقد هستند.

این عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، اظهار داشت: پیش از انتخابات، آقای لاریجانی اجازه‌ اظهارنظر به فراکسیون اصولگرایان در خصوص انتخابات را نمی‌داد تا جایی که این موضوع انتقاداتی را به دنبال آورد و بعد از انتخابات نیز در ایام فتنه ایشان مواضع دو پهلویی اتخاذ کرد و اخیرا هم در بحث دانشگاه آزاد ایشان به عنوان رییس مجلس می‌توانست به شکل دیگری عمل کند تا مجلس با این همه انتقاد مواجه نشود، مثل کاری که ایشان در خصوص خارج کردن طرح کاهش روابط با انگلیس کرد و بدون استناد به آیین نامه طرح را به احترام کمیسیون امنیت ملی از دستور خارج کرد، اینجا هم می‌توانست به احترام شورای عالی انقلاب فرهنگی و نظرات امام(ره) و رهبری، این طرح حمایت آمیز از دانشگاه آزاد را از دستور خارج کند.

رسایی با تاکید بر این‌که «البته منتقدان باید دقت کنند که از فضای توهین و افترا فاصله بگیرند»، یادآور شد: روزی که بنده در جمع دانشجویان معترض تجمع‌کننده در مقابل مجلس نیز صحبت می‌کردم نسبت به برخی شعارها علیه کلیت مجلس و رییس مجلس تذکر دادم که فیلم آن هم در سایت‌ها و از جمله سایت خودم موجود است، مطرح کردم که این شعارها درست نیست و

 

می‌تواند مورد سوءاستفاده قرار بگیرد. کما این‌که معلوم نبود چه کسانی این شعارها را می‌دهند.

رسایی با یادآوری این‌که خود نیز از منتقدان برخی مواضع رییس مجلس است، عنوان کرد: البته بنده از جمله کسانی بودم که بار اول به ریاست مجلس آقای لاریجانی رای دادم و در جلسه‌ای با همکاران همسو ضمن احترام به دکتر حدادعادل نیز از آقای لاریجانی دفاع کردم. اما برخی رفتارها و هماهنگی‌های ایشان با اقلیت و برخی مواضع‌شان در دوران فتنه مورد توقع ما نبود.

نماینده‌ مردم تهران در خانه‌ی ملت، گفت: برخی از کسانی که آن ایام ما را به خاطر رای دادن به ریاست لاریجانی سرزنش می‌کردند امروز به دلیل مواضع مشترک‌شان با رییس مجلس در خصوص برخی امور تشرهایی که به ما می‌زدند را فراموش کردند.

این نماینده‌ی اصولگرای مجلس، با بیان این‌که «ما مواضع خارجی آقای لاریجانی را قابل دفاع می‌دانیم اما نسبت به برخی مواضع داخلی ایشان نقد داریم»، گفت: البته ما طرفدار نقد محترمانه هستیم و بنده خودم همواره تلاش کرده‌ام که این اصل خدشه‌دار نشود.

رسایی گفت: اخیرا دفتر آقای لاریجانی نسبت به یکی از یادداشت‌های بنده گزارشی را به آقای لاریجانی ارائه داده بود که ایشان هم این موضوع را به هیات داوری فراکسیون اصولگرایان ارایه کرده بود تا آنها بررسی کنند و به من تذکر دهند که این

هیات نیز من را خواست و بنده نیز در آن جلسه مستندات خود را ارایه کردم؛ و علی رغم این که همکاران هیات داوری در این خصوص به جمع بندی هم رسیدند ولی نمی‌دانم که چرا تاکنون هیات داوری نظرش را در این زمینه اعلام نکرده است.

این عضو فراکسیون انقلاب اسلامی در مجلس، درباره‌ی روندی که از این پس لاریجانی باید اتخاذ کند، عنوان کرد: همه‌ی ما دارای یک مبانی و جهت‌گیری مشخص و شناخته شده‌ای هستیم و با وعده‌هایی که به مردم دادیم وارد مجلس شدیم.

امروز برخی انتقادات نسبت به آقای لاریجانی به خاطر این است که برخلاف آن جهتی که مردم از ایشان سراغ داشتند حرکت کرده است.

وی افزود: شاید آقای لاریجانی برای این عملکرد خود توجیهاتی دارد؛ لذا باید مردم را توجیه کند و دلایل این عملکرد و مواضع خود را برای آنها اعلام کند و الا این انتقادات طبیعتا استمرار خواهد داشت. ما نباید تا وقتی مردم در دفاع از ما شعار می‌دهند آنها را ستایش کنیم اما وقتی از ما انتقاد کردند نسبت به این انتقادات تعابیر نامناسبی را به کار ببریم .

رسایی یادآور شد که امروز شعار حاکم بر جامعه "دانستن حق مردم است" می‌باشد، پس نمی‌توان در این فضا انتظار داشت که کسی سخن نگوید البته همان‌طور که رهبری تاکید کردند نباید از دایره انصاف خارج شد و بیش از آنچه هست گفت و نوشت اما این تعبیر هم که انتقاد از لاریجانی بر خلاف نظر حضرت بقیه الله العظم است نیز تعابیر درستی نیست و یادآور روزهایی است که عده‌ای شعار می دادند که مخالفت با هاشمی مخالفت با پیغمبر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet