خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/04/13 12:30:00
سرویس صحن
اسماعیلی در نطق میان دستور خواستار شد:

اجرای مصوبات سفرهای اول و دوم هیات دولت به گرمی

**نماینده‌ مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی اقدام جدی رییس جمهور برای اجرای مصوبات سفرهای اول و دوم هیات دولت به این شهرستان را خواستار شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، " ولی اسماعیلی" ناطق میان دستور جلسه علنی روز یکشنبه 13 تیر ماه گفت: از رئیس جمهور و وزرای دولت می‌خواهم تا نسبت به کلنگ زنی ادامه خط آهن مسیر اردبیل به گرمی وبیله سوار و مصوب شدن منطقه مرزی مغان به عنوان منطقه‌ آزاد تجاری در سفر سوم دولت به استان اردبیل اهتمام جدی داشته باشند.

وی همچنین از وزیر نیرو نیز خواست تا مشکلات آب شرب در روستاهای شهرستان گرمی از طریق در نظر گرفتن اعتبار کافی برای انتقال آب رودخانه ارس به این شهرستان را در اولویت طرح‌های پیشنهادی قرار دهد.

اسماعیلی در ادامه اظهار داشت: از وزیر نفت می‌خواهم با توجه به اتمام مراحل مطالعاتی گازرسانی به بخش موران دستور شروع عملیات اجرایی را صادر و در خصوص اکتشاف نفت مغان گزارشی شفاف به بنده و مردم منطقه ارائه دهد.

نماینده مردم گرمی با یادآور شدن اینکه در شهرستان گرمی حدود 6 هزار بیکار جوان وجود دارند، گویا زلزله شش ریشتری اساس بنیان خانواده‌ها را هدف قرار داده است، از رئیس جمهور خواست با اعزام کمیته‌ای ویژه و اختصاص امتیازات خاص از فاجعه انسانی و اجتماعی که از 5 سال پیش تاکنون موجب مهاجرت 15 هزار نفر از این شهرستان شده است، جلوگیری کنند.

اسماعیلی به وزرای جهاد کشاورزی و وزیر بازرگانی به دلیل ضعف مدیریتی در مدیریت خرید تضمینی گندم در شمالغرب کشور تذکر داد و از رئیس جمهور خواست تا اجازه ندهد مدیران نالایق در وزارتخانه‌ها و استانها تلاش‌های شبانه روزی وی را زیر سوال ببرند.

این نماینده مجلس متذکر شد: بنده در پنج مورد بازدید میدانی از صف‌های طویل گندم کاران برای فروش محصول، شاهد چشمان اشکباری بودم که پول دریافتی به اندازه تسویه حساب با صاحبان کامیون‌ها و هزینه‌ کاشت بوده و هیچ عایدی که بتوانند در این شرایط  وانفسا مشکلات اقتصادی و معیشتی خود را رفع کنند، به دست نیاوردند.

اسماعیلی با بیان اینکه طرح استیضاح وزیر بازرگانی از سر دلسوزی در دستور کار عده‌ای از نمایندگان قرار گرفته است، خاطرنشان ساخت: با این کار بی‌برنامگی عده‌ای از مدیران به حساب دولتی که در کار و تلاش سرآمد دولت‌ها و مورد تایید مقام معظم رهبری است، نوشته نمِی‌شود. وی افزود: بدتر از اینها در پیگیری از مدیران استانی چرا به جای پاسخ‌گویی باید شاهد توهین و اهانت باشیم. به کجا می‌رویم؟

ولی اسماعیلی در بخش دیگری از سخنانش ضمن محکوم کردن قطعنامه شورای امنیت علیه ایران به آمریکا و شرکایش هشدار داد که مواظب رفتار شتابزده خود باشند که در صورت بازرسی‌های کشتی‌های ایران قطعا مقابله به مثل می‌کنیم. موفقیت یاران در حوزه‌ فناوری‌های نوین، نانو تکنولوژی و هسته‌ای در دوران تحریم حاصل شده است.

وی با تاکید بر ضرورت تمکین گروه‌های سیاسی از قانون، متذکر شد: همه گروه‌ها باید فصل الخطاب بودن ولی فقیه را به عنوان اعتقاد شرعی و قانونی به مرحله عمل درآورند.

وی ادامه داد: انتخابات دهم ریاست جمهوری و حوادث پس از آن نشان داد که تداوم توسعه سیاسی در ایران بدون حضور ولی فقیه ممکن نیست. بقاء جمهوریت نظام همانند اسلامیت آن وابسته به حضور سرنوشت‌ساز اصل ولایت فقیه است.

وی با بیان اینکه به نمایندگی از سوی مردم ایران خواستار محاکمه عوامل به وجومد آوردنده حوادث پس از انتخابات است، گفت: مردم در پی اجرای عدالت درباره همه عوامل فتنه که با پول، نامه، مصاحبه و رانت و سکوت بی‌موقع آب در آسیاب دشمن ریختند، هستند.

اسماعیلی در پایان ابراز امیدواری کرد روزی دادگاه‌های صالحه عدالت را اجرا کنند و در سایه آن، وحدت و انسجام موجب شکوفایی ایران اسلامی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet