هدر موبایل
1389/04/13 15:15:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس:

قدرت‌های بزرگ قدرتمندی ملت‌های شرق را نمی‌خواهند

**رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قدرت‌های بزرگ نمی‌خواهند ملت‌های شرقی قدرتمند شوند

به گزارش خانه ملت، "آری پن اوتار امینت" رئیس گروه دوستی پارلمانی تایلند - ایران و هیات همراه ظهر امروز با "علی لاریجانی" دیدار گفت و گو کرد.

در ابتدای این دیدار لاریجانی با اشاره به سابقه طولانی ارتباطات و مراودات عمیق دو ملت گفت: ارتباطات فرهنگی دیرینه دو ملت بستر مناسبی برای رشد و توسعه همکاری های اقتصادی - سیاسی و بازرگانی بین دو کشور ایجاد کرده است.

وی تاکید کرد: روابط پارلمانی می تواند به این مناسبات کمک کند.

وی افزود: توانمندی ها و امکانات گسترده ایران در زمینه های اقتصادی- صنعتی- فناوری و علمی می تواند مبنای همکاری های آینده بین دو کشور قرار گیرد و افق های نوینی فراروی مناسبات دوستانه دو کشور ایجاد نماید.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که قدرت های بزرگ نمی خواهند ملت های شرقی قدرتمند شوند افزود: قدرت های بزرگ خواستار عدم دستیابی ایران به فناوری های پیشرفته از جمله دانش صلح آمیز هسته ای هستند اما ملت ایران در مقابل فشارها و زورگویی های آنها ایستاده و خواهد ایستاد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه به تشدید اقدامات رژیم صهیونیستی در روند شهرک سازی، تخریب اماکن اسلامی در قدس و مهاجرت های اجباری ساکنان کرانه باختری اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد مسلمانان با همکاری نزدیک بتوانند به ملت مظلوم فلسطین در احقاق حقوقشان کمک کنند.

براساس این گزارش "اوتار امینت" رئیس هیات پارلمانی تایلند نیز در این دیدار ضمن ابراز خشنودی از سفر به ایران و گفت و گو و تبادل نظر با مسئولان کشورمان گفت: همکاری مجالس دو کشور زمینه را برای تحکیم مناسبات بین دو کشور در همه عرصه ها فراهم می آورد.

وی همکاری های پارلمانی دو کشور را جزء مهمی از مناسبات دوستانه بین دو کشور خواند و افزود: دولت و ملت تایلند از تحکیم روند مناسبات دوستانه با ایران حمایت می کنند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی تایلند- ایران در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع هسته ای ایران اشاره کرد و بر حق مل ایرانی برای استفاده صلح آمیز از فناوری هسته ای تاکید کرد و افزود: مشکلات کنونی به نفع ملت ایرانی حل خواهد شد و مقاومت ملت ایران برای دستیابی به حقوق خود الگویی برای سایر مسلمانان جهان خواهد شد.

وی از بخش های گردشگری و کشاورزی به عنوان مهمترین زمینه های توسعه و گسترش همکاری های دو کشور در آینده یاد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet