خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/04/13 17:13:00
سرویس اقتصادی
فرهاد دلق‌پوش:

آفت‌های اقتصادی مانع کاهش تورم است

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: قدرت خرید مردم نمی‌تواند با قیمت کالاها رقابت کند؛ از این رو با وجود اعلام تورم ۹.۴ درصدی از سوی بانک مرکزی، تورم بیشتر از نرخ اعلام شده است.

"فرهاد دلق پوش" عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت قدرت خرید در جامعه را پایین دانست و ادامه داد: بانک مرکزی بر اساس شاخص‌های مالی و پولی که در اختیار دارد رشد اقتصادی و نرخ تورم را اعلام می‌کند اما واقعیت در جامعه چیز دیگری است و قدرت خرید مردم در برابر قمیت کالاها کاهش پیدا کرده است.

نماینده مردم آستارا در مجلس با اشاره به رکود در بخش‌هایی از جامعه خاطرنشان کرد: بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی در جامعه دچار رکود هستند و به وضوح شاهد کاهش فعالیت‌های اقتصادی در کشور هستیم .

وی تاکید کرد: ارزیابی بنگاه‌های زودبازده نشانگر وجود رکود در جامعه است، کارخانه‌ها با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند و نتوانستیم از بخش خصوصی به درستی استفاده کنیم.

دلق‌پوش یادآور شد: زمانی شاهد کاهش تورم خواهیم بود که نقدینگی موجود در جامعه به سمت سرمایه‌گذاری در مسیر تولید و اشتغال برود و ما شاهد توسعه همگام با استانداردهای بین‌المللی باشیم.

وی در نهایت، آفت اقتصاد نظیر پولشویی، دلالی و فعالیت‌های اقتصادی کاذب را مانعی در مقابل کاهش تورم دانست و گفت: پولشویی، دلالی و فعالیت‌های اقتصادی کاذب باید به حداقل ممکن برسد و نقدینگی در جهت رشد پایدار قرار گیرد. در این صورت، از منابع موجود درست استفاده خواهد شد و می‌توان تورم را کاهش داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet