هدر موبایل
1389/04/13 17:01:00
سرویس سیاسی
رئیس هیات داوری فراکسیون اصولگرایان خواستار شد:

برخورد قانونی قوه‌قضاییه با تضعیف کنندگان مجلس

**رئیس هیات داوری فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شعارها و اقدام‌هایی که علیه مجلس و شخصیت‌های مهم و تاثیر گذار آن داده شد، جفا و بی انصافی بود، گفت: مجلس هشتم چه در بحث‌های سیاسی و چه در موضوعات اقتصادی و فرهنگی دلسوزانه کار می‌کند و همه تلاشش این است که در جهت منویات مقام معظم رهبری گام بردارد.

"حسین ابراهیمی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، با تاکید بر اینکه اظهار نظر در موضوعات مختلف و آزادی رای جزء لاینفک نمایندگی مجلس است، اظهارداشت: هیچ مقامی نمی تواند نماینده ای که در راستای انجام وظایف نمایندگی خود اظهار نظر کرده است را تعقیب کند در واقع نمایندگان در اظهار نظر آزادند و رای خود را بر اساس تشخیص خود می دهند که البته گاهی این رای به مذاق عده ای خوش نمی آید.

وی مجلس خاطر نشان کرد: اگر نمایندگان در تشخیص و رای خود، اشتباهی هم مرتکب شوند، خوشبختانه فیلتر مطمئن شورای نگهبان برای تطبیق مصوبات مجلس با شرع و قانون اساسی پیش بینی شده است که جای هیچ نگرانی را باقی نمی گذارد.

وی با بیان اینکه متاسفانه یک عده در کشور سعی دارند که به اختلافات دامن زده و فضا را متشنج جلوه دهند، گفت: مجلس هشتم، مجلس وزینی است  و هم از حیث دانش و تحصیلات و هم از جهت اصولگرایی مجلسی است که نمونه آن را کم دیده ایم. این مجلس چه در بحث های سیاسی و چه در موضوعات اقتصادی و فرهنگی دلسوزانه کار می کند و همه تلاشش این است که در جهت منویات مقام معظم رهبری گام بردارد.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهارداشت: جریانات سیاسی نمی توانند با اقدامات تخریبی، چهره مجلس هشتم، آن هم با چنین شاخص هایی را مخدوش کنند.

ابراهیمی تصریح کرد: شعارها و اقداماتی که علیه مجلس و شخصیت های مهم و تاثیر گذار آن داده شد، بی انصافی و جفا بود.

وی افزود: خوشبختانه ما رهبری بیدار و مدبری را در راس نظام داریم که ایشان همه امور را زیر نظر دارند و اگر روزی مجلس منحرف شود، مقام معظم رهبری سزاوارترین فرد برای هشدار دادن هستند.

رئیس هیات داوری فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تضعیف دولت و قوه قضائیه بد است و تضعیف و مخدوش کردن جایگاه مجلس بدتر؛ چون مجلس مظهر اراده و خواست ملت است و چنین جایگاهی را نباید با طرح مسائل فرعی زیر سوال برد.

ابراهیمی در خصوص وظیفه دستگاه قضائی در برخورد با این جریان گفت: قوه قضاییه باید به گونه ای رفتار کند که مردم باور کنند که قوای سه گانه در خدمت آنهاست و این ذهنیت ایجاد نشود که  مسئولان بر سر مقام به جان هم افتاده اند که این زیبنده نظام اسلامی نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet