روز مجلس
1389/04/13 17:44:00
سرویس سیاسی
سازدار در گفت و گو با خانه ملت:

برخورد با توهین کنندگان به مجلس باید قاطع باشد

**عضو فراکسیون اقلیت مجلس با اشاره به تجمع ۲ هفته قبل مقابل مجلس و توهین به نمایندگان گفت: قوه قضائیه باید با توهین کنندگان به طور جدی برخورد کند.

"سیروس سازدار" نماینده مرند و جلفا در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه تعداد کمی از افراد با تجمع مقابل مجلس به مجلس و نمایندگان توهین کردند، گفت: قوه قضائیه نباید به راحتی از کنار آن بگذرد و باید برخورد قاطعی با توهین کنندگان و متخلفان داشته باشد.

وی با طرح این سوال که آیا دادستانی و قوه قضائیه در این زمینه به وظیفه خود عمل کردند، گفت: باید مشخص شود که آن عده از افرادی که با حضور در مقابل مجلس کیفی به دست گرفته و آن را به عنوان کیف انگلیسی نمایندگان تلقی کرده و گستاخی های زیادی به مجلس کردند، از طرف چه کسانی ماموریت داشتند.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس تصریح کرد: متاسفانه عده ای از نمایندگان در بین تجمع کنندگان حضور یافته و به تشویق توهین کنندگان می پرداختند.

سازدار با تاکید بر اینکه توهین به مجلس به نفع هیچ کس نخواهد بود، گفت: وقتی عده ای به راحتی به مجلس و ریاست مجلس توهین می کنند در جامعه چه دیدگاهی به وجود می آید؟ آیا بی ارزش کردن مجلس به نفع یک گروه یا جناح سیاسی است.

وی با اشاره به فرمایش امام راحل مبنی بر اینکه مجلس در راس امور و مجلس عصاره نظام است خاطرنشان کرد: آیا یک مصوبه مجلس در رابطه با وقف اموال دانشگاه آزاد آنقدر مهم بود که شان مجلس را پایین آورده و به ساحت آن توهین کنند؟ آیا راهکارهای قانونی در این راستا در نظام وجود نداشت؟

نماینده مرند و جلفا افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران دارای قانون اساسی بوده و محور این قانون ولایت فقیه است و مجلس شورای اسلامی زیرنظر ولایت فقیه عمل می کنند آیا عده ای کیف انگلیسی به دست بگیرند و نمایندگان مجلس را دست نشانده انگلیس بدانند، این توهین به مجلس نیست آیا این توهین به نظام نیست؟

سازدار گفت: باتوجه به شرایط فعلی جامعه باید بیش از پیش به اتحاد و همدلی فکر کرد و کسانی که به فکر ایجاد تفرقه در نظام هستند شناسایی و با قانون برخورد شود.

وی با بیان اینکه توهین عده ای به مجلس قابل مقایسه با به توپ بستن مجلس در زمان محمدعلی شاه قاجار است، گفت: در زمان قاجاریه انتظاری از محمدعلی شاه نبود که مجلس را به توپ بست چرا که وی دست نشانده روس و انگلیس بود و لیاخوف روسی مجلس را به توپ بست اما توهینی که عده ای به مجلس کردند درواقع به اندازه همان به توپ بستن مجلس بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet