خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/13 17:55:00
سرویس اقتصادی
نماینده دیر و کنگان در گفت وگو با خانه ملت:

واردات ماهی ظلمی بزرگ و گناهی نابخشودنی است

**نماینده‌ مردم دیر و کنگان در مجلس شورای اسلامی، واردات ماهی را ظلم بزرگی به صیادان پرتلاش بندرنشین و به نوعی گناهی نابخشودنی دانست.

"عسگر جلالیان" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، خبر واردات ماهی را شوکه‌آور خواند و گفت: بر اساس قانون برنامه چهارم و کلیات برنامه پنجم دولت موظف است که از تولید و صنعت داخلی حمایت کند و در راستای کم کردن واردات در همه حوزه‌ها قدم بردارد که بر این اساس جای تاسف است که شاهد وارد کردن ماهی به کشور باشیم.

به گفته وی در کشوری که تنها یکی از استان‌هایش یعنی استان بوشهر بالغ بر 700 کیلومتر مرز آبی در بهترین جای خلیج فارس دارد و یا استان های خوزستان و هرمزگان از موقعیت مطلوبی برخودارند، جای تاسف و نگرانی جدی است که چرا دولت باید اصلا به واردات ماهی فکر کند چه برسد که بخواهد این کار را اجرا کند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با اظهار تاسف از اینکه در کشور ما برای بنادر تدابیر جدی و قابل قبولی نه در بهره‌برداری از بستر و امکانات موجود در بنادر و نه در بهره‌رسانی به بندرنشین‌ها اتخاذ نشده است ادامه داد: در همه جای دنیا در کشورهای بندردار آبادترین بخش‌ها بنادرشان است اما متاسفانه در کشور ما خراب‌ترین جاها  بنادر هستند.

نماینده‌ مردم دیر و کنگان در مجلس شورای اسلامی گفت: واردات ماهی ظلم بزرگی به صیادان پرتلاش بندرنشین و به نوعی گناهی نابخشودنی است و بنده به عنوان یکی از نمایندگان استان بوشهر قطعا با جدیت برای احقاق حق مردم بوشهر که به قیمت به خطر انداختن جانشان از دریا ارتزاق می کنند تا ماهی مردم را تامین کنند، دفاع خواهم کرد.

جلالیان گفت: همین امروز با رییس کمیسیون کشاورزی مجلس مذاکره‌ای در این زمینه خواهم داشت و اعتراض جدی خود را به این تصمیم دولت اعلام می‌کنم و از ایشان درخواست خواهم کرد که هم شفاها و هم کتبا تشکیل جلسه داده و با دعوت از ریاست شیلات کشور موضوع را بررسی کرده و اعتراض جدی ما را به ایشان منعکس کند تا در نهایت از اجرایی شدن این تصمیم دولت پیشگیری شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet