ایام محرم 1398
1389/04/13 18:00:00
سرویس بین الملل
کوثری در گفتگو با خانه ملت:

بازرسان اخراج شده گزارش‌های خود را قبل از ارائه رسانه‌ای می‌کردند

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: علت اخراج دو بازرس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ایران ارائه گزارش‌های برنامه هسته‌ای ایران به رسانه‌ها قبل از ارائه به آژانس بود.

"اسماعیل کوثری" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، علت اخراج 2 بازرس آژانس از ایران را ارائه گزارش آنها به منابع غیر قانونی و رسانه ای قبل از گزارش به آژانس اعلام کرد.

محمد اسماعیل کوثری افزود: با توجه به اینکه این افراد از سوی آژانس بین المللی انرژی اتمی به عنوان بازرس تاسیسات هسته ای ایران معرفی شده بودند، باید گزارش های خود را به آژانس ارائه می کردند نه به منابع غیر قانونی و رسانه ای. با توجه به تکرار این مسئله تصمیم به اخراج آنها گرفته شد.

وی تاکید کرد، ما هیچ گونه مشکلی در جهت بازرسی ها نداریم چون در چارچوب قوانین ان. پی. تی و آژانس بین المللی انرژی اتمی فعالیت می کنیم؛ البته باید به این نکته اشاره کرد که بازرسی هایی را قبول داریم که در چارچوب قوانین آژانس باشد.

نماینده مردم تهران با اشاره به استعفای هاینونن معاون پادمان های آژانس بین المللی انرژی اتمی که چند روز پیش با مطرح کردن دلایل شخصی از سمت خود کناره گیری کرد، گفت: برای جمهوری اسلامی ایران تفاوتی ندارد که چه کسی در این سمت فعالیت می کند چرا که سیاست های هسته ای ایران شفاف است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet