خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/04/13 18:51:00
سرویس فرهنگی
افتخاری به خانه ملت خبرداد:

بررسی جذب بودجه توسعه فرهنگ قرآنی

**عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی از بررسی نحوه هزینه کرد و جذب بودجه نیم درصد مصوب در لایحه بودجه ۸۹ در جهت توسعه فرهنگ قرآنی خبر داد.

"لاله افتخاری" نماینده تهران در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه سومین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار شد، گفت: در این جلسه روسای سه کمیسیون تخصصی این شورا یعنی وزرای آموزش و پرورش، علوم و فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند که درخصوص نحوه هزینه کرد و جذب نیم درصد بودجه برای توسعه فرهنگ قرآنی مصوب در بودجه سال 89 مورد بحث و بررسی قرار گرفت که وزیر آموزش و پرورش از این موضوع استقبال کرد.

وی افزود: وزیر ارشاد نیز توضیحاتی در این زمینه دادند البته برخی از وزرا که عضو این شورا هستند در جلسه غایب بودند.

عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی تصریح کرد: مطابق قانون همه دستگاه ها موظف هستند نیم درصد از بودجه خود را در جهت توسعه فرهنگ قرآنی هزینه کنند که در این زمینه تفاهم نامه ای نیز به امضا رسید.

افتخاری تصریح کرد: باتوجه به این قانون دست دستگاه ها برای ترویج فرهنگ قرآنی در کشور باز شد و با این قانون می توان به ترویج فرهنگ قرآنی امیدوار بود.

وی گفت: جلسه مذکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد که جلسه بسیار مثبت و مفید بود.

عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه این شورا سه کمیته دارد، گفت: کمیته آموزش عمومی با ریاست وزیر آموزش و پرورش، کمیسیون آموزش تخصصی و پژوهشی با ریاست وزیر علوم و کمیسیون تبلیغ و ترویج با ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet