هدر موبایل
1389/04/13 20:13:00
سرویس سیاسی
با انتقاد از کاهش نقش زنان در سیاست

نمایندگان زن عراقی یک چهارم از پست‌های وزارتی را خواستار شدند

**نمایندگان زن عراقی در آستانه تشکیل دولت جدید در این کشور با انتقاد از کاهش نقش زنان در عرصه سیاست درخواست کردند یک چهارم از سمت های وزارتی به زنان داده شود.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الحیات چاپ لندن، تعدادی از نمایندگان زن عراقی در آستانه تشکیل جدید دولت عراق خواستار تقویت نقش زنان در فعالیت های سیاسی با دراختیار داشتن  یک چهارم از سمت های وزارتی در این کشور شدند.

بر اساس این گزارش، تعدادی از نمایندگان زن عراقی با هشدار به کاهش مشارکت زنان در عرصه سیاسی خواستار برخورداری از سمت های وزارتی و دیگر سمت های مهم سیاسی شدند.

گفتنی است، تعداد نمایندگان زن در پارلمان سابق عراق 69 عضو از میان 275 عضو بود که در انتخابات پارلمانی اخیر به 82 کرسی از میان 325 کرسی رسید.

صفیه سهیل نماینده عضو فهرست دولت قانون در گفتگو با الحیات گفت: مشارکت زنان در عرصه سیاست از طریق در اختیار گذاشتن وزارت و سمت های مهم دولتی باید وارد مرحله جدیدی شود و از اکتفا به دادن سمت های حاشیه ای و غیر مهم به زنان پرهیز شود.

صفیه سهیل عدم وجود قوانینی برای تحقق برخورداری زنان از مسئولیت های دولتی را موانع جدی در راه فعالیت سیاسی زنان دانست.

میسون دملوجی، نماینده عضو فهرست العراقیه نقش زنان نماینده در تشکیل دولت جدید را نامحسوس خواند و خواستار تشکیل فراکسیون زنان پیروز انتخابات شد تا از حقوق زنان دفاع و نقش آنها را در عرصه سیاسی پررنگ تر کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet