شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/13 20:22:00
سرویس کمیسیون ها
سازدار با اشاره به سوال خود در مورد مشکلات فرهنگی مرند و جلفا:

توضیحات حسینی قانع کننده نبود

**عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی گفت: توضیحات "سیدمحمد حسینی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص مشکلات فرهنگی مرند و جلفا قانع کننده نبود.

"سیروس سازدار" نماینده مرند و جلفا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به سوال خود از وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی که در دستور کار امروز کمیسیون فرهنگی مجلس قرار داشت، گفت: در سفر استانی دوم هیات دولت به استان آذربایجان شرقی مصوب شده بود که مبلغ 40 میلیارد ریال برای کمک به فعالیت های فرهنگی و هنری هیات های مذهبی، تشکل های دینی و مراکز قرآنی اختصاص داده شود. همچنین اختصاص مبلغ 70 میلیارد ریال برای احداث هفت باب مجتمع فرهنگی و هنری در شهرستان های استان هر کدام با حداکثر هزار و 200 متر مربع از دیگر مصوبات بود.

وی افزود: هیات دولت مصوب کرد که 11 باب کتابخانه عمومی استاندارد در شهرهای استان و کتابخانه در روستای پرجمعیت هر شهرستان احداث شود و برای ایجاد فضای مناسب جهت انجام امور دینی و فرهنگی و قرانی در مساجد و اماکن مذهبی بقاع متبرکه و همچنین توسعه مدارس علوم دینی به منظور تربیت روحانیون و مبلغین دینی با اختصاص اعتبار مناسب از سال 89 در غالب بودجه سنواتی پیش بینی شود.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس تصریح کرد: باتوجه به مرزی بودن شهرستان های مرند و جلفا و لزوم فعالیت های فرهنگی و مذهبی که اهمیت آن به دلیل تهاجم فرهنگی از طرف دولت های همسایه برای همگان مشخص است، متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی درخصوص مصوبات اخیر در 2 شهرستان مذکور انجام نشده است که در همین راستا سوالی از وزیر ارشاد شد.

سازدار گفت: وزیر با حضور در کمیسیون فرهنگی مجلس به این سوال پاسخ داد اما پاسخ وزیر قانع کنننده نبود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet