ایام محرم 1398
1389/04/14 09:26:00
سرویس سیاسی
رئیس فراکسیون روحانیون مجلس خواستارشد:

پیگرد قضایی عوامل شناخته شده توهین‌ها به مجلس

**رئیس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی خواستارپیگیرد قضایی عوامل شناخته شده توهین ها به قوه مقننه و نمایندگان شد و اعلام کرد: من شنیدم که مقام معظم رهبری هم از این اتفاقات اظهار ناراحتی کرده‌اند.

"محمدتقی رهبر" در گفت ‌و گو با خبرنگار خانه ملت، با انتقاد از هتک حرمت نمایندگان و مجلس، گفت: تضعیف یک قوه در این شرایط قطعا به مصلحت کشور نیست.

نماینده اصفهان درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: من شنیده‌ام که مقام معظم رهبری هم از هتک حیثیت، شان و جایگاه مجلس اظهار ناراحتی کرده‌اند.

رهبر با اشاره به جایگاه مجلس بنا به فرموده امام راحل که می‌فرمایند:«مجلس در راس امور است»، خاطرنشان کرد: این مجلسی است که این همه مقام معظم رهبری از آن  تقدیر کرده و فرموده‌اند که این یکی از بهترین مجلس‌هاست که ما می‌بینیم.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی قوه مقننه در ادامه با اشاره به مصوبه اخیر مجلس در خصوص طرح حمایت از تاسیس و تقویت موسسات و مراکز آموزش عالی غیر دولتی، تصریح کرد: حالا گیریم در این مصوبه  یک اتفاقی افتاده و یا اشتباهی رخ داده است، طبیعتا شورای نگهبان آن را رد می‌کند، همانطور که کرد.

وی در ادامه با اظهار اینکه معنای این کارها، این نیست که یک عده جمع شده و بیایند علیه مجلس شعاردهند، افزود: این بدترین حرکتی بود که اتفاق افتاد.

رهبر با اعلام اینکه در طی 31 سال گذشته ما کمتر از این اتفاقات داشتیم، اظهار کرد:من یادم نمی‌آید یک عده برای یک مصوبه جمع شده - حق یا ناحق-  علیه آن شعار دهند.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس باردیگر با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری از اتفاقات و حرکت‌های اخیر ناراحت شده‌اند، خاطرنشان کرد: بالاخره هر قوه‌ای در کشور تضعیف شود، نظام تضعیف شده است.

نماینده اصفهان با اظهار اینکه ما دولت را تضعیف نمی‌کنیم و معتقدیم مجلس و قوه قضائیه هم نباید تضعیف شوند، خاطرنشان ساخت: هر جا ممکن است یک سهوی، اشتباهی و یا نسیانی رخ دهد که برای همه اینها برای تصمیم‌گیری نهایی هم راهی باز است.

رهبربار دیگر با ابراز تاسف ازاتفاقات پیش آمده در مقابل مجلس، تصریح کرد: متاسفانه آن اتفاقات خوب نبود و یک عده‌ای دراین میان تندوری کردند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از ارائه کنندگان مجوز به تجمع کنندگان در بهارستان، این سوال را مطرح کرد: چرا باید به این حرکت‌ها مجوز داده شود.

وی ادامه داد: مگر قرار نیست به حرکت‌هایی که تنش‌زاست، مجوز داده نشود.

رهبردرادامه این پرسش را هم مطرح کرد: پس چرا وزارت کشور یا استانداری تهران برای این حرکت‌ها و تجمع‌ها اجازه می‌دهند.

وی افزود: مگرقراراست وقتی مجلس مصوبه‌ای داشت یک عده‌ای تجمع کرده وبگویند چرا به این مصوبه رای دادید.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس با اعلام اینکه من موافقت وزارت کشور یا استانداری تهران را برای تجمع دوهفته پیش مقابل مجلس رد می‌کنم، خاطرنشان کرد: وزارت کشور و استانداری اشتباه کردند و نباید اینکار می‌شد، چون اگر این روند ادامه یابد، یک روز کارگرها، روزدیگر آموزش و پرورشی‌ها و یک روز هم دیگر قشرها می‌آیند.

نماینده اصفهان براین اساس خلیفه‌کشی درکشور را باب کردن، درست ندانست و اظهارکرد: هتک حرمت از هیچ‌یک از نهادهای قانونگذاری، اجرایی و یا قضایی نباید صورت گیرد.

وی با جاهلانه و انحرافی خواندن هتک حرمت مجلس به خاطریک مصوبه که آن هم باید به تائید شورای نگهبان برسد، خاطرنشان کرد: درموقعیتی که دشمنان ما مترصد این بوده که نیروهای انقلاب به روی هم چنگ انداخته و اختلافات را افزایش دهند، این حرکات میدان دادن به دشمنان است تا هتک حیثیت از نظام شود.

عضو کمیسیون قضایی بار دیگر با اشتباه خواندن ارائه مجوز به تجمع کنندگان در مقابل مجلس، اظهارکرد: باید به صراحت بگویم ارائه این مجوز که به نظر من جهت‌داراست از اشتباهات وزارت کشور و استانداری تهران بود.

رهبر خاطرنشان کرد: اگر عده‌ای به یک مصوبه رای دادند و عده دیگر رای ندادند، این بدین معنی نیست که نمایندگان و رئیس مجلس را زیر سوال برده و آنها را بکوبیم و اظهاراتی از قبیل به توپ می‌بندیم و امثال اینها را به زبان جاری سازیم.

وی با یادآوری لزوم تائید مصوبات مجلس ازسوی شورای نگهبان، اظهار کرد: همان گونه که دیدید شورای محترم نگهبان هم مصوبه مورد نظر را رد کرد و حال باید از اهانت کنندگان پرسید برای چیزی که راه دارد، چرا باید کار به اینجا بکشد.

عضو کمیسیون قضایی مجلس براین اساس، خواستارپیگیرد قضایی عوامل شناخته شده توهین‌ها به قوه مقننه و نمایندگان شد و اعلام کرد: باید با عوامل خاص شناخته شده‌ای که اقدام به ایجاد تنش و هتک حرمت کردند، برخورد شود.

وی درتوضیح لزوم برخورد با عوامل ایجاد تنش در مقابل مجلس، گفت: افرادی که مقابل مجلس تجمع کردند علاوه برهتک حرمت نظام، سوژه به دست دشمنان برای تشویش افکار عمومی داده و خطراتی برای کشور ایجاد کردند.

رهبر درعین حال در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد که دیگر این اتفاقات در کشور رخ ندهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet