هدر موبایل
1389/04/14 09:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی:

حق شکایت ایران بخاطر اعمال تحریم‌های یکجانبه از سوی آمریکا محفوظ است

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،گفت: هر چند مجامع بین المللی نهادهای بی‌طرفی در رسیدگی به شکایات ملت ها نیستند اما حق شکایت ایران بخاطر اعمال تحریم های یکجانبه از سوی آمریکا محفوظ است.

کاظم جلالی در گفت و گو با ایرنا درباره اعمال ممنوعیت فروش سوخت هواپیما از سوی آمریکایی‌ها علیه ایران،اظهار داشت: از آنجا که اعمال این گونه تحریم ها مغایر قوانین بین المللی و حقوق بشری است، جمهوری اسلامی ایران می‌تواندبه مجامع بین‌المللی شکایت کند.

نماینده مردم شاهرود در مجلس در عین حال افزود: طرح این شکایت بیشتر برای سنگین‌تر شدن پرونده آمریکا در نزد افکار عمومی است وگرنه مجامع حقوقی بین المللی مجامع بیطرفی در رسیدگی به اینگونه مسایل نیستند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اعمال هرگونه تحریم علیه ملت ایران را مغایر با همه اصول و قواعد بین المللی و حقوق بشری دانست و تاکید کرد: متاسفانه آمریکایی ها تصور می کنند با تصویب تحریم‌های یکجانبه و فاقد منطق می توانند در اراده ملت ایران در پیگیری حقوق هسته ای خود خللی وارد کنند.

نماینده مردم شاهرود در مجلس گفت: تجربه تاریخی 30 ساله جمهوری اسلامی ایران نشان داده‌ است که در هر زمینه‌ای تحریم صورت گرفته، ملت ایران توانست پیشرفت بیشتر و شگفت آوری داشته باشد.

جلالی با تاکید بر اینکه جریان افراط گرای صهیونیسم رهبری چنین رفتارهایی علیه ملت ایران را بر عهده دارد، اظهار داشت: مشکل صهیونیست‌ها با ملت ایران مشکل روشنی است زیرا در بحث احیای حقوق ملت فلسطین، ملت ایران پیشتاز بودند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet