ایام محرم 1398
1389/04/14 09:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمدرضا خباز:

عده‌ای به‌دنبال حذف همیشگی رقیب هستند

**یک نماینده عضو فراکسیون اقلیت مجلس با تاکید بر اینکه برای ایجاد آرامش در کشور باید سخنان امیدبخش زد و از بیان مطالبی که شعله‌ها را مشتعل می‌کنند پرهیز کرد و به مردم امید داد، افزود: متاسفانه برخی پشت پرده‌ سخنان حق اراده‌ باطلی دارند که همین مسئله به ایجاد فضای ملتهب در جامعه کمک می‌کند.

محمدرضا خباز به ایسنا گفت: اگر همه‌ جریانات سیاسی نصایح رهبری را نصب‌العین خود قرار دهند کشور به آرامش نهایی خواهد رسید.

خباز در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران، با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر این نکته که «هر سخن، حرکت و یا نوشته‌ای که موجب شکاف در جامعه شده و ظلم به افراد محسوب شود برخلاف مصالح کشوراست»، عنوان کرد: بعد از انتخابات 22 خرداد سال گذشته، رهبر معظم انقلاب در نمازجمعه مطالبی را فرمودند که اگر همه‌ی ما به آن مطالب برگشته و همه‌ جریانات سیاسی نصایح رهبری را نصب‌العین خود قرار دهند کشور به آرامش نهایی خواهد رسید.

وی با بیان اینکه «مشکل همه‌ ما این است که بیانات رهبر انقلاب را گزینشی می‌پذیریم»، عنوان کرد: متاسفانه هر شخص و گروهی آن بخش از فرمایشات رهبری که با ذوق و سلیقه‌اش جور در می‌آید را می‌پذیرد و به آن عمل می‌کند و به هر بخش از صحبت‌های ایشان که مورد سلیقه‌اش نباشد عمل نمی‌کند و برای آن راه فراری ایجاد می‌کنند که این بزرگ‌ترین ظلم به رهبری است.

نماینده‌ مردم کاشمر در خانه‌ ملت گفت: در شرایط فعلی مظلوم‌ترین فرد رهبری نظام است چراکه که مطالب ایشان به بهانه‌های مختلف و استدلال‌های واهی از سوی افراد و گروه‌های مختلف نادیده گرفته می‌شود و عده‌ای که رویشان نمی‌شود صراحتا بگویند خلاف نظر رهبری عمل می‌کنیم با توجیهات خود و با شعار حمایت از رهبر در مقابل ایشان می‌ایستند.

این نماینده‌ اقلیت مجلس، گفت: سخنان اخیررهبرمعظم انقلاب در جمع اساتید بسیجی نشان‌دهنده‌ این است که ایشان احساس می‌کنند دستورات و توصیه‌هایشان کاملا رعایت نمی‌شود.

خباز با یادآوری اینکه تذکرات رهبری نسبت به برخی حرکت‌ها و سخنان بعد از دو اتفاق انجام شد، ادامه داد: مقام معظم رهبری بعد از 14 خرداد که در مزار حضرت امام (ره) که برخی به یادگار ایشان و نور چشم امام هجمه وارد کردند و البته پس از اتفاقات هفته‌ گذشته در مقابل مجلس که مجلس را با فحاشی و توهین به توپ بستند این تذکرات را ارائه فرمودند.

به گفته‌ این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، متاسفانه برخی خود را حامی رهبری معرفی می‌کنند اما برای ایجاد آرامش در کشور به رهبر هیچ کمکی نمی‌کنند و این درحالیست که حرف رهبر انقلاب در نمازجمعه‌ بعد از انتخابات تاکید بر آرامش در کشور بود.

وی با تاکید بر اینکه امروز همگان باید با سخن و حرکت خود کمک کنند تا کشور به آرامش نهایی برسد»، عنوان کرد:« نباید بر آتش اختلافات به جای آب، بنزین ریخت و این درحالی است که متاسفانه عده‌ای به دنبال تسویه‌حساب‌های سیاسی و خارج کردن رقیب خود برای همیشه از صحنه‌ سیاسی هستند و تحت پوشش حمایت از رهبری بر عکس نظرات ایشان حرکت می‌کنند.

خباز با تاکید بر اینکه «نباید حرفی زد و حرکتی انجام داد که مخالفین این نظام در خارج از کشور امیدوار شوند و در مقابل علاقه‌مندان به نظام و خانواده‌ی شهدا و ایثارگران تاسف بخورند»، ادامه داد: رسانه‌ها و سیاسیون باید در کلام خود و انتشار مطالب تنها به فکر ایجاد آرامش در کشور باشند و صادقانه از رهبری حمایت کنند.

خباز در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا تاکید کرد که در شرایط فعلی کشور ارباب سخن و صاحبان سیاست و اندیشمندان باید دست به دست هم داده و در عمل به رهبری کمک کنند تا ایشان مثل گذشته کشتی این نظام را سکانداری کرده و کشور مسیر عزت و سربلندی را طی کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet