خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1386/05/03 14:29:00
سرویس صحن

حداد عادل: پیروزی مجدد اسلامگرایان ترکیه، نمونه‌ای از بیداری اسلامی در سراسر جهان اسلام است

غلامعلی حدادعادل در پاسخ به خبرنگار خانه ملت مبنی بر اینکه ارزیابی شما از پیروزی مجدد اسلامگرایان ترکیه در انتخابات پارلمانی گفت: این پیروزی نمونه‌ای از بیداری اسلامی در سراسر جهان اسلام است.

وی افزود: در همه جای اسلام مسلمانان به این باور رسیده‌اند که باید اسلامی زندگی کنند. این باور نتیجه دست کم یکصد سال تجربه پرهزینه است. یک قرن است که جهان اسلام باور خود یا خوش باوری خود را به تمدن غرب به کمک تجربه گذاشته و هزینه زیادی پرداخته تا به این بیداری اسلامی رسیده و به این نتیجه که باید به اسلام برگردد.

وی با بیان اینکه این موج سراسر جهان اسلام را فراگرفته اظهار داشت: آنچه در ترکیه اتفاق افتاد نمونه‌ای از این واقعیت است.

وی گفت: من به رجب طیب اردوغان و همکاران ایشان و به ملت ترکیه تبریک می‌گویم که بهترین استفاده از آزادی و دمکراسی کردند و به فرهنگ اسلامی رای مثبت دادند.

رئیس مجلس تصریح کرد: مسلمانان در همه جای دنیا چنین رفتاری در پیش گرفتند مردم ترکیه نیز که سابقه درخشانی در گسترش اسلام دارند آنها از همه جای دیگر جهان به حمایت از اسلام و اسلام گرایی سزاوارترند.

وی گفت: آنچه در ترکیه اتفاق افتاد در هر کشور دیگری که آزادی و دمکراسی وجود داشته باشد تکرار می‌شود. همانطور که مقام معظم رهبری یکبار فرمودند در هر جای جهان اسلام اگر به مردم آزادی داده شود مردم اسلام را انتخاب خواهند کرد و آنچه در ترکیه اتفاق افتاد شاهدی بر صحت این مدعاست.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet