ایام محرم 1398
1389/04/14 10:58:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بیژن نوباوه:

دشمن از جایی که خاکریز نداریم، به ما حمله می‌کند

**نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه امروز وظیفه همه ماست و رهبر معظم انقلاب به عنوان دیده‌بان اصلی آن را بیان می‌کنند آن است که حفظ وحدت مهم‌ترین عامل پیشرفت در کشور است.

بیژن نوباوه در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که دشمن وحدت ما را هدف قرار داده و می‌خواهد از این شکاف استفاده کند، یادآور شد: ممکن است گاهی اوقات ما فکر کنیم که حرف حق می‌زنیم اما باید به این فکر کنیم که اگر برای جلوگیری از شکست وحدت، این حرف را نزنیم، چقدر به ما خسارت وارد می‌شود؟ گرچه ممکن است خودمان ناراحت شویم. اگر حقی ضایع شده باشد ما می‌توانیم از تریبون‌های قانونی مثل مجلس شورای اسلامی و تریبون‌های نظارتی مثل سازمان بازرسی کل کشور موضوع را پیگیری کنیم.

وی افزود: صحبت مقام معظم رهبری نیز تاکید بر همان اصل وحدت است که حضرت امام(ره) هم بارها به آن اشاره داشته‌اند چرا که دشمن از شکاف‌ها استفاده می‌کند. جایی که خاکریز نداریم به ما حمله می‌کند و از پشت به ما ضربه می‌زند. یکی از این شکاف‌ها هم تفرقه است. یعنی اگر تفرقه داشته باشیم قطعا دشمن سریع‌تر به هدف خود می‌رسد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: البته صحبت رهبری به این معنا نبوده که حرف حق نزنیم و یا مجلس اقدام قانونی، تحقیق و تفحص و نظارت نکند، اما اگر فکر می‌کنیم ممکن است برداشت ناحق و تفرقه‌ آمیزی از صحبت ما شود به نظر من چنین حرفی نباید زده شود، چرا که در شرایط کنونی جامعه ما بیشترین نیاز را به وحدت دارد.

نوباوه با بیان این‌که آرامش داخلی کشور مورد حسادت است و دشمنان می‌خواهند این آرامش را از ما بگیرند، تصریح کرد: مثلا اگر اظهارات رییس‌جمهور آمریکا را گوش کنید می‌بینید که می‌گویند تحریم‌ها علیه مردم ایران نیست، علیه دولت ایران است. این در اصطلاح به عنوان دیپلماسی عمومی در جامعه ‌آمریکا مطرح است. آنها سعی می‌کنند با ملت‌ها ارتباط داشته باشند اما با دولت‌ها نه و سعی دارند ملت ما را از دولت جدا کنند و بگویند ما با دولت مخالف هستیم که مردم مخالف آنها نشوند.

نوباوه در ادامه خاطرنشان کرد: این یک قاعده جهانی است که هیچ دولتی نمی‌تواند با هیچ ملتی بجنگد، یعنی آمریکا هیچ‌وقت نمی‌تواند با ملت ایران بجنگد، به همین دلیل سعی می‌کند ملت را از دولت جدا کند پس وقتی اینها هدف خود را نشان می‌دهند که جدایی مردم از نظام است، چرا ما باید حرفی بزنیم که آب به آسیاب آنها بریزم، اگر واقعا مردم ما از نظام جدا بودند که نمی‌توانستیم سی سال مقابل بزرگترین قدرت‌ها ایستادگی کنیم.

نوباوه در پایان تاکید کرد: به همین دلیل است که امروز رهبری می‌گویند حفظ وحدت از هر روز دیگر واجب‌تر است، چرا که دشمنان ما علنا می‌خواهند بین دولت و ملت جدایی بیندازند و گاهی اظهارات ما می‌تواند به اهداف آنها کمک کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet