هدر موبایل
1389/04/14 11:04:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جمشیدزهی خبر داد:

بررسی اجرای طرح پزشک خانواده به صورت آزمایشی در شش شهر در کمیسیون بهداشت

**کمیسیون بهداشت و درمان بعدازظهر روز گذشته با حضور نمایندگان معاونت آموزشی وزارت بهداشت، بیمه خدمات درمانی نماینده وزارت رفاه، رییس شرکت مادر تخصصی پالایش و پژهش خون تشکیل جلسه داد.

عبدالعزیز جمشید زهی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب، افزود: رییس شرکت مادر تخصصی پالایش و پژوهش خون وابسته به سازمان انتقال خون درباره فرآورده‌های خونی نظیر داروها و سرم‌های فرآوری شده از خون و پلاسما گزارش داد.

نماینده مردم سراوان افزود: دکتر ابوالقاسمی پس از ارائه گزارشی از عملکرد این شرکت اعلام کرد در منطقه خاورمیانه فقط پنج کشورند که فرآورده‌ه ای خونی، دارو و سرم را از خون مردم همان کشورها تامین می‌کنند که یکی از این کشورها، ایران است.

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان با اشاره به حضور نمایندگان وزارتخانه‌های رفاه و بهداشت در جلسه کمیسیون گفت: براساس تفاهمی که بین وزارتخانه‌های رفاه و بهداشت در خصوص اجرای برنامه پزشک خانواده و سیستم ارجاع انجام گرفته است. این طرح به صورت ‌آزمایشی در شش شهر با جمعیت 20 تا 50 هزار نفر از سه استان به اجرا گذاشته می‌شود. استان‌ های سیستان و بلوچستان و خوزستان از جمله این استان‌ها هستند.

وی افزود: کمیسیون بهداشت پس از سه ماه از اجرای طرح با حضور در این سه استان میزان اجرای طرح، موفقیت‌ها و نقایص آن را بررسی خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet