خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/14 12:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نقوی حسینی:

ترک میز مذاکره بازی در زمین آمریکا است

**یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره تداوم رویکرد گفتگو در موضوعات هسته ای جمهوری اسلامی ایران گفت: نباید با ترک راه کارهای دیپلماتیک و مذاکره در زمین مورد نظر امریکا بازی کنیم.

سید حسین نقوی حسینی در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: در سیاست خارجی و روابط بین الملل مذاکره و گفتگو محور استراتژیک برای تامین منافع هر کشوری است و ترک مذاکره و مخاصمه در حقیقت آخرین راه کار برای حل مشکلات به شمار می رود.

وی در خصوص گفتگو درباره موضوعات هسته ای ایران گفت: همانگونه که تا کنون نیز در جریان بوده باید تمام تلاش خود را معطوف به مذاکره و راه کارهای دیپلماتیک در این موضوع کرده و نباید با ترک مذاکره در زمین مورد نظر آمریکا بازی کنیم زیرا ایالات متحده به دنبال  این است که به جهان بقبولاند حل موضوعات هسته ای ایران راه کار مسالمت آمیز ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: ما با تمامی طرف های مذاکره در1+5 و گروه وین مشکل نداشته و تنها آمریکا است که با فشار های دیپلماتیک بن بست در مذاکرات هسته ای دنبال می کند .

نقوی با تاکید بر این که باید در مذاکرات آینده درباره موضوعات هسته ای دو محور را بیشتر مورد توجه داشته باشیم ، توضیح داد : اولا باید ضمن اصرار بر حل و فصل دیپلماتیک مسائل هسته ای ایران پیش شرط های خود را نیز به آنها بقبولانیم، ثانیا نباید کوچکترین عقب نشینی را در فناوری هسته ای خود بپذیریم ، زیرا مردم حاضر به گذشتن از حقوق خود در این باره نبوده و به دفعات این را اعلام کرده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان بیانیه تهران را محور مناسبی برای مذاکرات آینده جمهوری اسلامی ایران با گروه وین و 1+5 دانست و گفت: در این بیانیه راه حل های بسیار مثبت و عملیاتی برای حل مسائل پیش روی فناوری هسته ای ایران  دیده شده است و تکیه بر همین بیانیه می تواند رسیدن به نتیجه نهایی در مذاکرات را تسهیل کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet