حلول ماه ربیع الاول
1389/04/14 12:02:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون کشاورزی خبر داد:

ظرف چند روز آینده مشکل خرید گندم مرتفع می‌شود

**نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس، از قول وزیر جهاد کشاورزی از حل مشکل خرید گندم در چند روز آینده خبر داد.

عیسی جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص مشکل کشاورزان اکثر استان‌ها در فروش گندم و از بین رفتن تدریجی این محصول به دلیل عدم خرید و تحویل گرفتن سیلوها گفت: روز گذشته جلسه‌ای با حضور جهاد کشاورزی برگزار و این مووضع در آن جلسه مطرح شد.

وی افزود: بحثی که وجود دارد این است که دولت قول داده بود هر ساله هم زمان با خرید گندم پول آن را بپردازد. متاسفانه این اتفاق امسال رخ نداد و ظاهرا دولت به موقع پول خرید گندم را به سازمان غله نداد و همین مساله مشکلی را از آن طرف ایجاد کرد.

این نماینده مجلس تصریح کرد: بحث دیگر که امسال مضاعف بر مشکلات دیگر شد، این بود که در سنوات قبل به جز سازمان غله سازمان تعاون روستایی هم در روستاها انبارهایی داشتند و مراکز خرید ایجاد می‌کردند که این مساله هم به امر خرید کمک می‌کرد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس ادامه داد: مشکل دیگری که باز ایجاد شد این است که در سال‌های گذشته قرار شده بود افرادی که از جاهای دور،‌گندم آورده و تحویل می‌دادند، مبغلی به عنوان حق حمل و نقل به آن‌ ها داده شد که امسال این مساله نیز برداشت شد. از طرف دیگر با توجه به لطفی که خداوند امسال به کشاورزان داشت و شاهد افزایش خوب بارش و نزولات آسمانی بودیم و با توجه به این مساله انتظار بالا رفتن تولیدات می‌رفت و باید از قبل زمینه این مساله ایجاد می‌شد برخی مسوولان و دست‌اندرکاران تعلل کردند، ولی با پیگیری‌هایی که صورت گرفته با توجه به صحبت‌هایی که شد و قول‌هایی که وزیر جهاد کشاورزی داد، ظرف چند روز آینده بحث مشکل خرید گندم مرتفع شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet