خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/04/14 12:06:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
زارعی:

سیاسیون و رسانه‌ها باید جلوی سوءاستفاده‌ها را بگیرند

**نائب رییس کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری پس از اتفاقاتی که در بحث مصوبه مجلس در خصوص موسسات غیردولتی رخ داد، عنوان کرد: به نظر می‌رسد که رهبر معظم انقلاب نگران بودند که یک موضوع عادی و طبیعی به یک مساله بزرگ اجتماعی تبدیل شود.

علی‌اصغر زارعی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص موسسات غیردولتی و پس از آن توصیه‌های رهبر معظم انقلاب مبنی بر این‌که هر سخن ، حرکت و نوشته‌ای که ایجاد تفرقه کند به نفع مصالح ملی نیست، تصریح کرد: آنچه که پیش از این در فضای عمومی وجود داشت، این بود که شورای عالی انقلاب فرهنگی قریب به یکسال و شاید هم بیشتر اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد را در دستور کار داشته و به تدریح کارهایی در این زمینه در حال انجام و پیشرفت بود.

نماینده تهران گفت: در هفته گذشته تلاش‌های فراوانی از سوی آقای جاسبی و رییس کمیسیون آموزش مجلس مبنی بر این‌که به نحوی دانشگاه‌آزاد خود را از تبعیت تقسیمات شورای عالی انقلاب فرهنگی مستثنی کند، انجام گرفت که نهایتا طرح حمایت از موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی تصویب شد.

زارعی با اعتقاد به این‌که این طرح، به خودی خود طرح خوبی بود، عنوان کرد: بحث این بود که در دستور کار قرار گرفتن این طرح خلاف آیین‌نامه بود و از سویی زمانی که در صحن مطرح شد، ماده‌ای در خصوص بحث وقف به آن الحاق پیدا کرد، اما از آنجا که این بحث هنوز در کمیسیون مطرح نشده بود طرح آن در مجلس خلاف بود و لذا نهایتا این نوع شرایط موجب نگرانی دانشجویان و برخی از مردم شد.

این عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، با یادآوری اتفاقاتی که در پی این مساله در رسانه‌ها و کشور رخ داد عنوان کرد: این نگرانی و احساس بوجود آمد که یک موضوع عادی و طبیعی در حال تبدیل به یک مساله بزرگ اجتماعی است آن هم در شرایطی که با هجمه‌های دشمنان مواجهیم.

زارعی،‌گفت: بر این اساس مقام معظم رهبری تذکر دادند؛ چراکه به نظر می‌رسد ایشان نیز تصور می‌کردند که یک مساله عادی به یک مساله اجتماعی بزرگ در حال تبدیل است.

وی با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب هر نوع اقدام و حرکتی که اتحاد ملی را مخدوش کند، صلاح نمی‌دانند، افزود: پیرو همین مساله موضوع وقف دانشگاه متوقف شد.

زارعی، در خصوص وظیلفه سیاسیون و رسانه‌ها در زمینه دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: تمام کسانی که در شرایط سیاسی کشور فعالند و به همه این مسائل آگاهند، می‌دانندتلاش‌هایی که به طور ناخودآگاه برخی افراد انجام دادند، می‌توانست مساله دانشگاه آزاد را به یک مساله و معضل بزرگ در کشور تبدیل کند.

زارعی در پایان سخنان خود تاکید کرد که سیاسیون و رسانه‌ها باید جلوی این نوع سوءاستفاده ها را بگیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet