ایام محرم 1398
1389/04/14 12:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محجوب خبر داد:

طرح مجلس برای نظارت پذیرکردن قراردادهای بین المللی

**یک عضو فراکسیون خط امام(ره) از تدوین طرحی در مجلس شورای اسلامی برای نظارت پذیر کردن قراردادهای بین المللی خبر داد.

علیرضا محجوب در گفتگو با مهر، با اعلام این خبر اظهار داشت: اصولا مجلس در شرایطی است که باید حوزه نظارتی اش را بر مسائل گوناگونی که در کشور اتفاق می افتد، تقویت کند.

وی با انتقاد از این موضوع که هنوز ابزارهای نظارتی برای نظارت کامل مجلس بر امور موجود نیست، افزود: موضوع نظارت مجلس هنوز بها و اندازه درخور خود را ندارد، در صورتی که مطابق با قانون اساسی مجلس ناظر بر امور جاری کشور است.

محجوب گفت: ناظر قرار دادن مجلس بر امور شعار زیبایی است اما مهمتر این است که این شعار زیبا به تحقق نظارت بیانجامد.

وی با اشاره به اینکه ممکن است نظارت مجلس بر حسن اجرای امور ، بعضا برای مجری سخت باشد، تصریح کرد: اصولا این نظارت موجب کیفیت در اجرا می شود و هر چه در این را بکوشیم اتخاذ تصمیم ها دقیق تر و عملیاتی تر خواهد شد. 

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نمایندگان برای تحقق نظارت بر حسن اجرای امور به ویژه در حوزه قراردادهای بین المللی از اوسط مجلس هفتم توجه بیشتری نشان دادند و این رویکرد به موضوع نظارت در مجلس هشتم نیز بیشتر شد؛ اما هنوز هم تنها درباره این موضوعات حرف زده و مصاحبه شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که با ارائه طرح نظارت پذیرکردن قراردادهای بین المللی در مجلس حرف ها تبدیل به عمل شود و تحرکی برای اجرایی شدن اصل 77 قانون اساسی بوجود آید.

به گزارش مهر، بر اساس اصل 77 قانون اساسی "عهدنامه‏ها، مقاوله‏نامه‏ها، قراردادها و موافقت‏نامه‏‏های بین‏المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد".

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet