هدر اصلی
1389/04/14 13:08:00
سرویس اقتصادی
اسماعیلی به خانه ملت خبر داد:

قول وزیر بازرگانی برای رفع مشکلات کشاورزان استان اردبیل

**نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی و طراح استیضاح وزیر بازرگانی گفت: وزیر بازرگانی قول داد تا معاون پارلمانی خود را به عنوان نماینده ویژه جهت بررسی و رفع مشکلات کشاورزان استان اردبیل به این استان اعزام کند.

"ولی اسماعیلی" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه صبح امروز نشست مشترکی میان "مهدی غضنفری" وزیر بازرگانی و برخی از معاونین وی با اینجانب، وکیل سپه نماینده پارس آباد در بیله سوار و عبدالحسین ناصری نماینده گرگان و آق قلا به عنوان نمایندگانی از سوی طراحان استیضاح در محل کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد، گفت: در این نشست پیرامون محورهای استیضاح با وزیر گفتگو کردیم.

وی با بیان اینکه مشکلات خرید گندم در کشور ، ضعف مدیریت سازمان غله وعدم پرداخت به موقع وجه محصولات از جمله محورهای این استیضاح بوده تصریح کرد: همچنین ورود بی رویه مرکبات و برنج آلوده به کشور، واگذاری انحصاری حمل گندم به پیمانکاران خاص ، نداشتن برنامه مناسب برای ساخت انبار غله و ساخت سیلو از دیگر محورهای استیضاح وزیر بازرگانی بود که در این جلسه بر روی آنان مباحثی مطرح شد.

این طراح استیضاح وزیر بازرگانی با اشاره به اظهارات مسئولین وزرات بازرگانی در این جلسه گفت: حمید علیخانی مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران و معاون وزیر توضیحاتی را مطرح کردند و اعلام داشتند که عدم پرداخت وجه به کشاورزان گندمکار از سوی وزارت بازرگانی نبوده بلکه در این زمینه عزیزی معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری باید اقدام می کرد.

اسماعیلی با بیان اینکه مسئولین وزرات بازرگانی تاکید کردند که تا آخر هفته جاری کلیه بدهی کشاورزان را پرداخت کنند ، تصریح کرد: مسئولین وزارت بازرگانی اعلام کردند که ظرف 5 سال برابر 70 سال گذشته در کشور سیلو ساخته شد و قرار شد در این زمینه نیز تذکراتی به مدیریت سازمان غله داده شود.

نماینده گرمی در مجلس تصریح کرد: همچینن قرار شد تا معاون پارلمانی وزیر بازرگانی به عنوان نماینده ویژه وزیر جهت بررسی مشکلات گندمکاران به استان اردبیل اعزام و بررسی های لازم را انجام و نتیجه را گزارش کند.

به گفته وی، نماینده ویژه وزیر هفته آینده در همین راستا به اردبیل سفر خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet